BREAKING NEWS

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”, Suedia e Finlanda përgatiten për konflikt me Rusinë

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”,
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u largua deri sa numëroi të gjithë votat”/ Ina Zhupa mes dhimbjes ndan lajmin e trishtë: Një nga djemtë më të mirë! Po na plas zemra

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u
x
BREAKING NEWS

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu nipi i deputetit të njohur të PD-së, rrëqeth me mesazhin politikani dhe jep lajmin tronditës: Më fal Armando…

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu
x
BREAKING NEWS

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është 22-vjeçari që vdiq mbrëmjen e sotme në Sarandë

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është
x
BREAKING NEWS

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë, ndërron jetë në spital 22-vjeçari

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë,
x
BREAKING NEWS

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në Sarandë shiu bën namin, ja mbathin pushuesit

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në
x
BREAKING NEWS

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i përkiste trupi i dekompozuar në Malin e Gramozit (Emri)

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i
x
BREAKING NEWS

Kryeministri holandez habit me deklaratën: Gati u kapëm fizikisht me Ramën në Sofje, Shqipëria ka probleme me...

Kryeministri holandez habit me deklaratën: Gati u kapëm fizikisht me
x

Rajoni

Video/ Grabitën kasafortën e biznesmenit me 880 mijë euro, arrestohen autorët

Video/ Grabitën kasafortën e biznesmenit me 880 mijë euro,

Policia greke ka zbardhur detaje të reja nga grabitja e 880 mijë eurove, pas dy vite e gjysmë hetime. Raportohet se janë arrestuar dy prej anëtarëve të bandës. Në kërkim është shpallur një bashkëpunëtor i tretë ndërsa dy grabitës të tjerë ende nuk janë identifikuar.

Pesë autorët, në tetor 2019 , kishin hyrë në një shtëpi në Pylaia, dhe pasi kishin lidhur me kravatë biznesmenin e moshuar dhe dy ndihmësit në familje, çmontuan dhe hoqën kasafortën e cila kishte 400 mijë euro para cash së bashku me paund dhe bizhuteri. Në total 480.000 euro.

Autorët e kanë ngarkuar kasafortën në një “Range Rover” dhe janë zhdukur. Në mediat greke janë publikuar dhe pamjet nga grabitja.

Të enjten e kaluar u kryen operacione policore dhe u arrestuan një grek dhe një ukrainas, të cilëve iu gjetën bizhuteri nga grabitja në shtëpinë e biznesmenit.

Ata kanë rrëfyer përfshirjen e tyre dhe siç thanë, makinën e biznesit e kanë vjedhur dhe pas grabitjes e kanë çmontuar dhe kanë shitur pjesët e këmbimit.

Më të lexuarat