Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

VIDEO/ Protesta të dhunshme në Greqi, protestuesit tentojnë të hyjnë në Parlament, sulmojnë policinë

Video: 

Postuar: 18/05/2017 - 21:13

Masat e reja të qeverisë greke për të normalizuar ekonominë kanë bërë që në Greqi të “plasin” protestat popullore për të kundërshtuar këto masa.  

Përpara Parlamentit në Athinë janë mbledhur turma protestuesish, ndërsa një grupim me maska u përpoqën për t’u ngjitur në shkallët e Parlamentit grek.

Grupi prej 30 persona të maskuar sulmuan policinë që ishte vendosur për të penguar protestuesit.

Këta të fundit nisën të hidhini bomba molotov drejt oficerëve të policisë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 45

Lajme nga e njejta kategori

Haradinaj: Liberalizmi i vizave për Kosovën, çështje javësh

Postuar: 09/12/2017 - 17:18

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se Kosova brenda pak javëve do të marrë lajmin për liberalizimin e vizave, duke dhënë më në fund sinjale se ankesat ndaj BE pr ngadalësim të integrimit të Kosovës po japin efekt.
 
Kryeministri grek: BE të korrigjojë gabimet e bëra ndaj Ballkanit

Postuar: 09/12/2017 - 16:48

Në samitin e sotëm në Beograd mes Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç me kryeministrat e Bullgarisë, Rumanisë dhe Greqisë, mes të tjerave Alexis Tsipras tha se BE duhet t
Pacolli: Në gjysmën e parë të vitit 2018, kosovarët do të udhëtojnë pa viza

Postuar: 09/12/2017 - 16:40

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli ka thënë se viti  2018 do të jetë viti kur Kosovës do t’i hiqen vizat për në Evropë.
Mackey: Kontesti i emrit nuk është pengesa e vetme për anëtarësim të Maqedonisë në NATO

Postuar: 09/12/2017 - 16:37

James Mackey, kreu i Zyrës për partneritet euro-atlantik dhe global në NATO, tha sot se do të ishte thjeshtësim i skajshëm të thuhet se kontesti i emrit është pengesa e vetme
Borisov ofron ndihmën e Bullgarisë në zgjidhjen e kontestit të emrit me Greqinë

Postuar: 09/12/2017 - 16:33

Kryeministri bullgar Boyko Borisov tha sot se çështja e emrit midis Maqedonisë dhe Greqisë duhet të zgjidhet.
 
Hoyt Brian Yee përgënjeshtron lajmet se do të jetë ambasadori i ri në Maqedoni

Postuar: 09/12/2017 - 16:31

Përfaqësuesi diplomatik i SHBA, Hoyt Brian Yee përgënjeshtroi sot në intervistë për televizionin boshnjak N1 lajmet e disa mediave se do të jetë ambasadori i ri i SHBA në Maqe
Ukrainë, policia riarreston ish-liderin gjeorgjian Saakashvili

Postuar: 09/12/2017 - 16:06

Policia e Ukrainës arrestoi sot ish-presidentin gjeorgjian Mikhail Saakashvili disa ditë pasi tentativa e parë e ndalimit të rivalit të presidentit Petro Poroshenko dështoi në