BREAKING NEWS

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas deklaratën dhe zbardh prapaskenat

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas
x
BREAKING NEWS

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e forta për kokainën në Fier: Drejtuesit s’jetojnë dot më të qetë

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e
x
BREAKING NEWS

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë kishte në Shqipëri, ishte destinuar për...

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë
x
BREAKING NEWS

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe paralajmëron: Grupet po sofistikohen, SPAK punon me standard të dyfishtë

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe
x
BREAKING NEWS

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do votoj asnjë në primare, opozita po shkon drejt turpërimit

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do
x
BREAKING NEWS

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi për të uruar Pavarësinë e Shqipërisë (VIDEO)

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi
x
BREAKING NEWS

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri shqiptar, zbardhen detajet (EMRI)

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri
x
BREAKING NEWS

Avokat Ngjela lëshon thirrjen e fortë: Nëse e shikoni një të tillë, kurrë mos iu afroni, përcilleni me përbuzje dhe përçmim

Avokat Ngjela lëshon thirrjen e fortë: Nëse e shikoni një
x

Rajoni

VIDEO/ Televizioni publik i Malit të Zi bën gafën e madhe, shpërthejnë kritikat dhe përqeshjet në rrjet. Ja çfarë ndodhi LIVE

VIDEO/ Televizioni publik i Malit të Zi bën gafën e madhe,

Që nga fillimi i pushtimit rus në Ukrainë, nuk ka asnjë program lajmesh në të cilin të paktën disa minuta nuk i kushtohen asaj teme.

Dhe ndërsa pamjet dhe fotot nga fusha e betejës mund të gjenden lehtësisht në platforma të shumta mediatike, Radio Televizioni i Malit të Zi (RTCG) doli me një ide shumë inovative. Përkatësisht, gjatë pasqyrimit të situatës aktuale në Ukrainë, në televizionin shtetëror është shfaqur një video-lojë.

Videoja shumë shpejt përfundoi në rrjetet sociale të tilla si Twitter. “Dhe e shihni se çfarë po bën RTCG, përveç një milion regjistrimesh nga Ukraina, përdorin pamje nga video-loja. Edhe pse asgjë e çuditshme nga menaxhmenti i ri”, thuhet në përshkrimin e videos. Kjo situatë e çuditshme ka bërë shumë njerëz të qeshin, duke qenë se është televizioni shtetëror i një vendi.