BREAKING NEWS

Obama, Melinda Gates dhe Fauci mbikqyrësit e laboratorit të Wuhanit në 2015 kur Bill Gates paralajmëroi rrezikun nga virusi

Obama, Melinda Gates dhe Fauci mbikqyrësit e laboratorit të Wuhanit
x

Rajoni

Vijon situata e rënduar nga koronavirusi në Maqedoni, shkon në rreth 5600 numri total i të prekurve me Covid-19

Vijon situata e rënduar nga koronavirusi në Maqedoni, shkon në

Maqedonia e Veriut vijon të jetë në një situatë të rënduar nga koronavirusi. Gjatë 24 orëve të fundit rezultuan 153 raste positive. Qyteti më i prekur është Shkupi me 66 persona të infektuar.

Fatkeqësisht 6 pacientë kanë ndërruar jetë. Viktimat janë nga Shkupi, Shtipi, Tetova dhe Resnja në mes të moshës 53 dhe 80 vjeçe.

Numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostifikuar me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut shkon në 5595, prej të cilëve 2166 janë shëruar kurse 265 pacientë kanë ndërruar jetë si pasojë e Covid-19 në disa raste të shoqëruara me sëmundje tjera.