BREAKING NEWS

Më në fund ‘zhbllokohet' Gjykata e Lartë/ Zgjidhet nënkryetari që do të ketë kompetencat e kryetarit, ja kush emërohet

Më në fund ‘zhbllokohet' Gjykata e Lartë/ Zgjidhet
x

Rajoni

Vijon situata e rënduar nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut, ja sa janë shifrat e përditësuara të pandemisë

Vijon situata e rënduar nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut,

Gjatë 24 orëve të fundit nga 1363 testime të realizuara, 118 kanë rezultuar pozitive me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut. Qytetet me infektimet më të larta janë Shkupi 55 dhe Tetova 20.

4 pacientë me koronavirus kanë ndërruar jetë, të gjithë nga Shkupi. Viktimat janë mes moshës 58 dhe 73 vjeçe. Ndërsa janë shëruar 74 pacientë.

Numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostifikuar me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut shkon në 5311, prej të cilëve 2048 janë shëruar, kurse 251 pacientë kanë ndërruar jetë si pasojë e Covid-19, në disa raste të shoqëruara me sëmundje të tjera. Për momentin ka 3012 raste aktive me koronavirus.