BREAKING NEWS

Gjykata Supreme i jep ‘goditjen’ e rëndë George Sorosit, i bllokon fondet me vendim të prerë (Përplasja mes organizatës dhe Kongresit)

Gjykata Supreme i jep ‘goditjen’ e rëndë George Sorosit, i
x

Rajoni

Vijon të jetë alarmante situata në Maqedoninë e Veriut, regjistrohen dhjetëra të infektuar, shtohet numri i viktimave nga Covid-19

Vijon të jetë alarmante situata në Maqedoninë e Veriut,

Gjatë 24 orëve të fundit, nga 1245 teste të realizuara, 177 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut. Në Shkup janë regjistruar 105 raste, në Kumanovë-26, në Dibër 1, Shtip 15,Tetovë 13, Strugë-1, Veles 1, Manastir 1, Ohër 1, Gostivar 8, Gjevgjeli 2, Vallandovë 1, Sveti Nikollë 1, Negotinë 1.

Gjatë 24 orëve të fundit dy pacientë kanë humbur betejën me Covid-19. Viktimat janë nga Kumanova dhe Shkupi, duke e çuar numrin e viktimave në 149.

Sipas statistikave të fundit në Maqedoninë e Veriut, raporton “Alsat”, nga fillimi i pandemisë janë diagnostifikuar 2787 persona me koronavirus, prej të cilëve 1629 janë shëruar. Për momentin ka 1009 raste aktive.