Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vizita e Thaçit në Beograd bën bujë ndërkombëtare, BE: Të zbatohet marrëveshja e arritur në Bruksel

 Vizita e Thaçit në Beograd bën bujë ndërkombëtare, BE: Të zbatohet marrëveshja e arritur në Bruksel

Postuar: 17/04/2015 - 18:32

Zyrtarët e lartë të Bashkimit Evropian kanë folur në lidhje me vizitën e zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Jashtëm të Kosovës, Hashim Thaçi, në Beograd. Ata kanë deklaruar se gjithçka duhet të shkojë brenda marrëveshjes së arritur në Bruksel, pra nëpërmjet oficerëve ndërlidhës në Prishtinë dhe Beograd. 
 
"Gjatë dialogut për normalizim është arritur një marrëveshje për procedurat rreth vizitave reciproke të zyrtarëve serbë dhe kosovarë, që parashikohet të kryhet nëpërmjet oficerëve ndërlidhës", është shprehur Maja Koçijançiç. 
 
Ndërkohë, BE nuk ka komentuar në lidhje me vizitën, pasi nuk është organizatore e saj. 
 
 
 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/06/2019 - 15:09

Sot në Romë, Delegacioni i Kosovës i udhëhequr nga ish-presidentja Atifete Jahjaga në përbërje të të cilit do të jenë deputetët Mexhide Mjaku-Topalli e Saranda Bugujevci dhe Vasfije Krasniqi-Goodman, e mbijetuara e

Postuar: 26/06/2019 - 15:06

Eurodeputetja Tanja Fajon ka thënë sot se është e papranueshme që Bashkimi Evropian të mos ia h

Postuar: 26/06/2019 - 15:03

Kryeministri Zoran Zaev ka tërhequr kandidaturën për ministër të Financave.

Postuar: 26/06/2019 - 14:58

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka reaguar ndaj propagandës serbe që po bëhet lidhur me situatën

Postuar: 26/06/2019 - 14:52

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka vijuar bisedën e djeshme të Beogradit duke pretenduar krizë

Postuar: 26/06/2019 - 13:41

Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Fisnik Ismaili, para disa ditësh ka thyer këmbën.

Postuar: 25/06/2019 - 15:34

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg shprehu shpresën se procesi i ratifikimit t