BREAKING NEWS

Amerikanët të vendosur për pensionimin e Berishës, kujt i është bllokuar viza rrezikon të mbetet jashtë listave, shtohet presioni ndaj Bashës

Amerikanët të vendosur për pensionimin e Berishës, kujt i
x

Rajoni

Vjen lajmi i mirë nga Kosova, pacienti i parë me COVID-19 drejt shërimit të plotë

Vjen lajmi i mirë nga Kosova, pacienti i parë me COVID-19 drejt

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar sot se një person i konfirmuar më parë pozitiv me koronavirus, tashmë ka dalë negativ dhe rezulton i shëruar.

Më tej në deklaratën për mediat Instituti shprehet se për t’u konfirmuar nëse është shëruar plotësisht pacienti i parë në Kosovë, duhet të bëhet edhe një test tjetër.

“Kemi rezultatin e parë NEGATIV të njërit nga pacientët me CODID 19 pozitiv. Nevojitet edhe testi kontrollues dhe me shpresë që do të kemi pacientin e parë të shëruar me COVID 19 në Kosovë”, ka thënë IKSHPK-ja.