BREAKING NEWS

Skandali “Ndrangheta”, Fatos Klosi: Rast i ngjashëm me Tahirin, përgjimet pa vlerë nëse nuk verifikohen, mafia gjithmonë lakmon politikën

Skandali “Ndrangheta”, Fatos Klosi: Rast i ngjashëm me Tahirin,
x

Rajoni

Vjosa Osmani kundërshton shkarkimin, kërkon sqarime për vendimin e marrë nga LDK-ja

Vjosa Osmani kundërshton shkarkimin, kërkon sqarime për vendimin

Vjosa Osmani, kryetare e Kuvendit të Kosovës, dhe deri në fundjavën e kaluar edhe nënkryetare e LDK-së, i është drejtuar partisë së saj me anë të një letre, duke i kërkuar qasje në procesin e votimit që çoi në shkarkimin e saj.

Ne? letrën te? cile?n Reporteri.net, ka arritur ta sigurojë nga burime brenda Kryesisë së LDK-së, Osmani ke?rkon t’i jepet dokumentacionini që dëshmon rezultatet e votimit dhe evidencën e secilës votë veç e veç.

“Më 20 qershor, me propozimin e kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, anëtarët e Këshillit të Përgjithshëm të partisë kanë marrë një e-mail, ku është kërkuar shkarkimi im nga pozita e nënkryetares dhe anëtares së kryesisë.

Duke qenë subjekt i procesit të votimit në Këshillin e Përgjithshëm të LDK-së, kërkoj të më dërgoni dokumentacionin e shkarkimit, përfshi rezultatet e votimit dhe evidencën e votimit të të gjithë anëtarëve të KP-së së LDK-së”, shkruan Osmani ndër të tjera në letrën drejtuar kryesisë së partisë.