BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Rajoni

Vladimir Putin dekoron besnikët e tij, Dodik dhe Vuçiç marrin të njëjtën medalje nga lideri rus

Vladimir Putin dekoron besnikët e tij, Dodik dhe Vuçiç marrin

Presidenti rus Vladimir Putin i dha një medalje liderit serb të Bosnjës Milorad Dodik , njoftuan mediat ruse të martën, duke cituar një deklaratë nga Kremlini. Rrjeti televiziv ballkanik Russia Today (RT), transmetimi i të cilit është i ndaluar në vendet e Bashkimit Evropian, raportoi se Dodik iu dha Urdhri i Aleksandër Nevskit për "kontributin e tij të madh në zhvillimin e bashkëpunimit midis Rusisë dhe Bosnjë-Hercegovinës dhe forcimin e partneritetit me Republikën Srpska”. Më herët, Putin i dha nderime të tilla presidentit serb Aleksandër Vuçiç dhe liderëve të shteteve fqinje satelitore që kanë lidhje të forta me Moskën. Në maj, Dodik ishte në Moskë dhe atje u takua personalisht me Putinin në Kremlin dhe me atë rast i dhuroi atij medaljen e Republikës Srpska, e cila iu dha më 9 janar me rastin e shënimit të ditës antikushtetuese të asaj kohe. Që nga fillimi i luftës në Ukrainë, Dodik e ka mbështetur hapur agresionin rus dhe gjatë qëndrimit të tij të fundit në Moskë ai e justifikoi atë duke pretenduar se Rusia duhet të mbrohet kundër "nazizmit ukrainas". Dodik bllokon gjithashtu çdo përpjekje që BiH t'i bashkohet zyrtarisht sanksioneve perëndimore kundër Rusisë. I dërguari i posaçëm i SHBA për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, paralajmëroi më herët se retorika e Dodik është padyshim destabilizuese, por se shumë nga ato që ai bën, ai i bën vetëm për përfitime personale. "Në realitet, Rusia nuk ka shumë për t'u ofruar vendeve evropiane. Bosnja dhe Hercegovina është një vend evropian dhe Rusia nuk i ofron asaj asnjë ndihmë, përveç mbështetjes retorike për ata që duan të jenë shkatërrues," tha Escobar për portalin e Sarajevës. Klix.

Më të lexuarat