BREAKING NEWS

Shqipëria "shkundet" nga tërmeti, ja epiqendra dhe magnituda

Shqipëria "shkundet" nga tërmeti, ja epiqendra dhe magnituda
x
BREAKING NEWS

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/ Artan Hoxha flet me emra dhe plas ‘bombën’: Do goditet shumë lartë! SPAK më ka thirrur dhe mua të dëshmojë për këtë dosje!

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/
x
BREAKING NEWS

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë që përfundoi të shoqëruar në polici/ Reagon ‘flakë për flakë’ UKV, sqaron gjithë situatën

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë
x
BREAKING NEWS

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të amerikanëve, Berisha paralajmëron me shkarkimin e kreut të PD, Fieri sfida e radhës

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të
x
BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon ish-kryeministrin se po tenton grusht shteti brenda partisë

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon
x

Rajoni

Vrasja brutale e nënës së re, zbulohet çfarë pritet të ndodhë këtë javë. Avokati i pilotit: Ishte një krim i shkaktuar nga... 

Vrasja brutale e nënës së re, zbulohet çfarë pritet

Detaje të reja  pritet të dalin këtë javë në lidhje me vrasjen brutale të Caroline nga burri i saj, Babis Anagnostopoulos, në shtëpinë e tyre në Glyka Nera.

Siç tha për SKAI avokati i autorit, Alexandros Papaioannidis, brenda javës do të kemi rezultatet nga kamerat, biseda telefonike por dhe informacione për llogari sekrete bankare, ku sipas tij do të sqarohen edhe motivet e krimit të rëndë që tronditi të gjithë Greqinë. “Është një javë gjatë së cilës çështja po evoluon në nivelin e marrjes në pyetje. “Ne jemi duke pritur raporte për çështje bankare të fshehta, biseda telefonike dhe kamerën, që do të konfirmojnë pretendimet e veprimit të rrëfyer të klientit tim në lidhje me motivimin e ngjarjes” -tha ai.

Në të njëjtën kohë, ai mohoi kategorikisht skenarët për bashkëpunëtorët, duke theksuar se “ata janë hetuar si nga policia ashtu edhe gjatë marrjes në pyetje”. I pyetur për motivet e autorit të krimit, z. Papaioannidis vuri në dukje se “ishte një krim, të cilin ngjarjet e asaj nate fatale e shkaktuan atë”. Së fundi, ai nënvizoi se edhe rasti në lidhje me kujdestarinë e fëmijës do të shqyrtohet më 7 tetor.