BREAKING NEWS

Lajme të mira pas krizës nga COVID-19/ Ministrja e Financave zbulon kur do të hapen të gjitha bizneset

Lajme të mira pas krizës nga COVID-19/ Ministrja e Financave zbulon
x

Rajoni

Vrasja e 5-fishtë tronditi shqiptarët/ Publikohen pamjet e rënda nga tragjedia në Kosovë! (VIDEO)

Vrasja e 5-fishtë tronditi shqiptarët/ Publikohen pamjet e rënda

Zyrtarë të Institutit të Mjekësisë Ligjore i kanë nxjerrë trupat e pajetë të pesë anëtarëve të familjes Bllaca nga shtëpia e tyre, ku sot ka ndodhur rasti tragjik në Gjilan.

Trupat e pajetë do të dërgohen për ekspertizë mjeko-ligjore. Ishte yrtarja policore, Valdete Bllaca, që vrau tragjikisht katër anëtarët e familjes, dy prindërit dhe dy vëllezërit, e më pas vetën. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:00 të ditës së sotme.

Policia e Kosovës së bashku me kryeprokurorin e Prokurorisë së Gjilanit, Arben Kadiru, kanë konfirmuar para mediave se zyrtarja policore në Gjilan ka vrarë prindërit, vëllezërit dhe më pas vetën, me armën e shërbimit.