Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vuçiç anulon takimin me Hashim Thaçin në Bruksel, nuk dihen shkaqet

Postuar: 07/09/2018 - 11:41

Ndonëse shumë u fol për takimin mes dy liderëve, siç duket Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka bërë hapa pas. ‘B92’ shkruan se Vuçiç ka vendosur që mos të takohet sot me Hashim Thaçin në Bruksel.

Ky fakt është bërë i ditur nga drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën, Marko Gjuriç, gjatë një konference për media në Bruksel, fill pas takimit që Vuçiç pati me Mogherinin.
 
Gjuriç ka folur edhe në lidhje me vizitën e paralajmëruar të presidentit serb në Kosovë ditën e diel, për të cilën do të vendoset përfundimisht në mbrëmje.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 20

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2018 - 20:39

Një grup e qytetarësh në Shkup kanë protestuar para Qeverisë dhe kërkojnë përgjegjësi për arratisjen e ish kryeministrit Nikolla Gruevski.

Postuar: 15/11/2018 - 19:50

Çështja Gruevski është një nga tematikat më të diskutuara në Ballkan ditët e fundit.

Maqedoni, Xhaferi: Në tre mënyra mund t’i merret mandati Nikolla Gruevskit

Postuar: 15/11/2018 - 18:48

Deputetit Nikolla Gruevski nuk mund t’i ndërpritet mandati pa u siguruar 80 vota në Kuven

Postuar: 15/11/2018 - 17:42

Autoritetet greke thanë sot se rreth 74,000 azil-kërkues jetojnë tashmë në vend, dhe se po bëhe

Postuar: 15/11/2018 - 15:58

Zeljka Rolovic, prostituta numër një në Ballkan u arrestua për të disatën herë nga policia treg

Postuar: 15/11/2018 - 15:51

SHBAthanë sot se besojnë se ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski, i cili ka kërkuar az

Postuar: 15/11/2018 - 15:46

Projekti i Bashkimit Evropian nuk mund të jetë i plotë pa vendet e Ballkanit Perëndimor.