Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vuçiç do vizitojë Kosovën: Do flas me serbët për vendimin mbi kufijtë

Postuar: 08/08/2018 - 18:03

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç iu është drejtuar serbëve në Kosovë duke thënë se në shtator do të vijë t’i vizitojë për të diskutuar me ta për të ardhmen e Kosovës duke shtuar se asnjë vendim nuk do të merret pa dakordimin e tyre. 

Deklaratat ai i bëri gjatë një lidhje direkte me internet me një përfaqësi serbësh në veri të Kosovës, në prani edhe të drejtorit të së Ashtuquajturës Zyra për Kosovën, Marko Gjuriç i cili sot vizitoi veriun e Kosovës.
 
“Asnjë vendim nuk do të sjellë pa ju, unë do të vij në shtator në Kosovë, sepse unë dua të flas me ju dhe të ju tregojë se çfarë do të ketë të re në diskutimet mbi të ardhmen e Kosovës, që bashkërisht të planifikojmë ndërtimin e asaj ku ne jetojmë”, tha Vuçiç.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 3

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/08/2018 - 22:56

Qeveria e Shkupit ka marrë udhëzimet e NATO-s për të përmbushur në harkun kohor 18 mujor, siç u tha në Samitin e Aleancës të mbajtur më 11 dhe 12 korrik.

Postuar: 20/08/2018 - 13:31

16-vjeçari A.N. dyshohet se ka qëlluar me pushkë gjuetie për të vrarë kushëririn e tij 24 vjeç.

Postuar: 20/08/2018 - 11:52

Këto ditë televizionet e Serbisë kanë filluar që në edicionin e lajmeve të shfaqin më të zgjeruar

Postuar: 20/08/2018 - 10:07

Një burrë ka vrarë me armë zjarri gruan e tij në Gjakovë.

Postuar: 19/08/2018 - 23:06

Kreu i Kishës Ortodokse Serbe për Rashkë dhe Prizren ka bërë një apel lidhur me Kosovën, duke m

Postuar: 19/08/2018 - 18:54

Lideri i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, i cili është dënuar me 10 vjet burg nga Tribu

Postuar: 19/08/2018 - 17:59

Historiani dhe gjeopolitikani francez Alexis Troude mendon se raundi i ardhshëm i dialogut ndër