BREAKING NEWS

Del fotoja/ Vrasja makabre që tronditi Durrësin, kjo është gruaja, nënë e tre fëmijëve që u vra sot me levë nga bashkëshorti

Del fotoja/ Vrasja makabre që tronditi Durrësin, kjo është
x

Rajoni

Vuçiç flet në telefon me Palmerin, zbulohet biseda

Vuçiç flet në telefon me Palmerin, zbulohet biseda
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, ka biseduar në telefon me të dërguarin special të SHBA për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer.
 
Zyrtarit amerikan, Vuçiç i ka thënë se vendi i tij do të angazhohet për një kompromis të vërtetë dhe të qëndrueshëm në raport me Kosovën.
 
“Vuçiç gjatë telefonatës, që është vazhdim i takimit të tyre në Nju Jork, ka përsëritur se do të vazhdojë të angazhohet për arritjen e një kompromisi të vërtetë e të qëndrueshëm për zgjidhjen e çështjes së Kosovës dhe Metohisë duke mbështetur interesat e serbëve të atjeshëm, sikurse edhe për ruajtjen e interesave shtetërore e nacionale të Serbisë”, citon B92 të ketë thënë zedhensi i Vuçiç.
 
Ndërkaq, është caktuar që të zhvillohet një takim mes Vuçiç e Palmerit gjatë 10 ditëve të ardhshme.
 
Dy bashkëbiseduesit diskutuan edhe për gjendjen e përgjithshme rajonale dhe janë pajtuar që paqja dhe stabiliteti në Ballkanin Perëndimor është e një rëndësie thelbësore për përparimin politik dhe ekonomik të të gjithë rajonit.