Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vuçiç flet pas takimit me Thaçin, ka një thirrje për shqiptarët

Postuar: 08/11/2018 - 20:48

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, me nervozizëm u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve, pas përfudnimit të takimit me homologun e tij nga Kosova, Hashim Thaçi në Bruksel, në takimin që është mbajtur nën lehtësimin e Federica Mogharini.

Vuçiçi ka thënë se “Serbia është e hapur për dialog, por edhe pala tjetër duhet të respektojë marrëveshjet”.

Një pjesë të madhe të diskutimit të tij, Vuçiçi e ka orientuar me kritika drejt vendimit të Qeverisë së Kosovës për të vënë taksë prej 10 për qind për mallrat që vijnë nga Serbia dhe Bosnja.

“Çfarë janë në gjendje të respektojnë shqiptarët nëse nuk janë në gjendje të respektojnë marrëveshjet të cilat i kanë nënshkruar para 10 vjetësh”, ka thënë Vuçiç.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/03/2019 - 13:01

Një ditë pas deklaratave të zëvendësministres së Drejtësisë së Kosovës, Vesna Mikiq, që NATO kishte kryer gjenocid ndaj serbëve, kryeministri Ramush Haradinaj ka marrë vendim për ta liruar atë nga detyra.

Postuar: 24/03/2019 - 23:00

Me gradën “Majore”, pilotja amerikane, Nicole Malachowski, është dekoruar me medaljet

Postuar: 24/03/2019 - 19:00

Me rastin e 20-vjetorit të bombardimeve të NATO-së në ish-Jugosllavi, të cilat çuan në çlirimin e

Postuar: 24/03/2019 - 18:51

 Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopulos gjatë një fjalimi me rastin e 25 marsit, Ditës së

Postuar: 24/03/2019 - 16:54

Një aksident i rëndë me pasojë plagosjen ka ndodhur në Kosovë.Aksidenti mësohet se ka ndodhur mes

Postuar: 23/03/2019 - 21:57

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli duke kujtuar 2

Postuar: 23/03/2019 - 19:27

Ndërron jetë gazetarja e medias online “Telegrafi”, Qendresa Rashiti Hulaj.