BREAKING NEWS

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni thirret si dëshmitar për “Gërdecin”, ja faksimilet që e fundosin, zbardhen provat që tregojnë djalin e “non gratës” si pronar në hije të biznesit të vdekjes, si i vendosi ministrat nën urdhrat e...

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni
x
BREAKING NEWS

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e prangave për familjarët e tij “tërbojnë” Sali Berishën, kreu i “Foltores” akuza, kërcënime dhe sulme ndaj SPAK

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e
x
BREAKING NEWS

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash Sula, Lefter Gështenja dhe “rapsodi” Gjekmarkaj distancohen nga Sali Berisha pas ultimatumit amerikan

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat Bardhit për Sekretar të Përgjithshëm, deklaron se Noka është numri 2, “Foltorja” presion Gjykatës së Lartë për vulën para se të krijojë parti të re

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse kryeministri shqiptar censuroi takimin me ish-ambasadoren amerikane?

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon akuzën e ryshfetit 225 mijë USD për lobimin e kryeministrit shqiptar, ish-agjenti i FBI rrezikon 5 vite burg për dosjen shqiptare

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon
x
BREAKING NEWS

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave në sektorin publik, ja kur do ta përfitojnë shtesat mësuesit, policët, ushtarakët, mjekët dhe infermierët

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave
x
BREAKING NEWS

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me reagimin e fortë: Sali...

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me
x

Rajoni

Vuçiç injoron Perëndimin, anulon udhëtimin në Sllovaki mes tensioneve në veri: Do të luftojmë për serbët e Kosovës

Vuçiç injoron Perëndimin, anulon udhëtimin në

Pas përleshjeve të së hënës në veri, Bashkimi Evropian dhe NATO kanë kërkuar nga Kosova dhe Serbia që të angazhohen për “uljen e menjëhershme” të tensioneve. Madje, i dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, bëri përpjekje për të organizuar një takim mes liderëve të Kosovës dhe Serbisë, në Bratislavë të Sllovakisë, ndonëse pa sukses. Kryeqyteti sllovak u përmend si vend i mundshëm ku do të mund të takoheshin të dy liderët, pasi ishin ftuar të merrnin pjesë në konferencën për siguri globale, GLOBSEC. Mirëpo, si Kurti, dhe Vuçiç, e kanë anuluar udhëtimin. “Ka qenë e planifikuar që të shkojë. Por, për shkak të zhvillimeve në vend është shtyrë pjesëmarrja. Nuk është definitive ende nëse do të marrë pjesë ose jo”, ka thënë Përparim Kryeziu, lidhur me vendimin e Kurtit. Nga ana tjetër, Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, përmes një video në rrjetin social “Instagram”, ka njoftuar se ka anuluar pjesëmarrjen sepse, siç pohon ai “është më e rëndësishme të jem me njerëzit e mi”, pas ngjarjeve të krijuara në Veri të Kosovë, ku protestuetsit serbë sulmuan ushtarët e KFOR-it. “Sot do të vizitoj ushtarët tanë, heronjtë, mijëra prej tyre që janë të dislokuar në vendet më të rëndësishme. Jam i bindur se e vërteta dhe drejtësia dhe Serbia do të fitojnë në fund”, ka thënë Vuçiç. “Jam i bindur se do të kemi sukses të luftojmë për lirinë e popullit tonë, për mbijetesën dhe sigurinë e popullit tonë në veri të Kosovës”, ka shtuar ai. Sakaq, Vuçiç është takuar me ambasadorët e QUINT-it, ku deklaroi se paqja mund të ruhet vetëm nëse ka tërheqje të kryetarëve të sapozgjedhur të katër komunave në veri si dhe pjesëtarëve të njësive speciale të Kosovës.