Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vuçiç insiston në 'krizë' të Veriut: Do të ndihmojmë popullin tonë në Kosovë

Postuar: 26/06/2019 - 14:52

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka vijuar bisedën e djeshme të Beogradit duke pretenduar krizë ushqimi në veri të KOsovës.
 
“Serbët e Kosovës do t’i ndihmojë shteti, ndërsa prej bashkësisë ndërkombëtare nuk presim asgjë me rastin e vështirësimit të furnizimit të popullit tonë në Kosovë, sepse për ta gjithmonë dhe në çdo situatë ne jemi fajtorë, vetëm se nuk duam ta njohim pavarësinë e Kosovës”, ka thënë Vuçiç.
 
“Prandaj duhet të mbështetemi në forcat tona dhe shteti do të sheh se si do ta ndihmojë popullin e vet në Kosovë në këtë situatë të vështirë”, ka shtuar ai.
 
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç gjithashtu ka theksuar se “ky është problem serioz dhe se me këtë do të merret shteti dhe do të sheh se si mund ta ndihmojë popullin e vet në një situatë jashtëzakonisht të rëndë dhe të ndërlikuar”.
 
“Do të shohim se sa dhe në cilën mënyrë mund t’i ndihmojmë serbët dhe në këtë do të punojmë edhe më tutje”, ka përfunduar Vuçiç.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/11/2019 - 21:29

Albin Kurti ka komentuar deklaratën e kryeministrit Rama i cili u shpreh pak javë më parë se Shqipëria dhe Kosova duhet të kenë një ministër shteti të përbashkët.

Postuar: 11/11/2019 - 21:15

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka quajtur gabim dhe të pashpjegueshëm idenë e Mi

Postuar: 11/11/2019 - 20:59

 Ditët e fundit janë shtuar zërat që Veton Surroi mund të bëhet pjesë e kabinetit të ri të A

Postuar: 11/11/2019 - 19:49

Arbitra dhe zyrtarë futbolli janë në mesin e 12 personave të arrestuar në Bosnje dhe Hercegovin

Postuar: 11/11/2019 - 19:44

Një përleshje e ashpër fizike ka ndodhur sot në Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë.

Postuar: 11/11/2019 - 16:05

Qeveria serbe do të marrë hua 580 milionë euro për financimin e një sistemi metrojë në kryeqyte

Postuar: 11/11/2019 - 15:50

Qendra Kosovare për Rehabilitimin e të mbijetuarve të Torturës, tash e njëzet vite është përpje