BREAKING NEWS

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i kësaj bashkie në vend

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i
x
BREAKING NEWS

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE
x
BREAKING NEWS

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla bën veprimin që nuk pritej

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla
x
BREAKING NEWS

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në Shqipëri, java e ardhshme më e ftohta e vitit, ja temperaturat ekstreme që nuk janë parë në vendin tonë

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në
x
BREAKING NEWS

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit, Garda merr vendimin urgjent

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit,
x
BREAKING NEWS

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima
x
BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x

Rajoni

"Vuçiç mes Moskës dhe BE-së", analisti zbardh të pathënat: Ky është viti vendimtar, shansi i fundit për të vendosur

"Vuçiç mes Moskës dhe BE-së", analisti zbardh

Sipas analistit, Gazmir Raci, 2023-shi do të jetë një vit vendimtar për politikën e jashtme serbe. Në një intervistë për Euronews Albania, Raci nënvizoi se Serbia duhet të vendosë nëse do realisht të anëtarësohet në BE, por edhe për raportet e saj me Rusinë.

“Ky është viti vendimtar për politikën e jashtme serbe, për dy çështje. Për çështjen e dialogut me Kosovën dhe po ashtu në raport me Federatën Ruse. Përtej këtij viti, nuk mund të ecë tutje dhe nuk mund të bëjë asnjë hap para drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian.

Serbia, në 6 mujorin e këtij viti, duhet të bëjë diferencimet e saj në politikën e jashtme, a do vërtet të sillet vërtet si evropiane dhe duhet të vendosë në raport me Federatën Ruse. Nuk mund të ecë tutje përtej këtij viti”, theksoi ai.

Më të lexuarat