Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vuçiç në Kosovë/ Mediat serbe: Anulohet vizita dhe takimi me Thaçin

Postuar: 06/09/2018 - 19:58

Gazeta serbe, ‘Vecernje Novosti’ raporton se vizita e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç në Kosovë “me siguri do të anulohet”.

“Autoritetet në Prishtinë e kanë njoftuar Beogradin se presidentit të Serbisë do t’i ndalohet që ta vizitojë liqenin e Ujmanit (Gazivodës) pasi paraqet provokim përtej të cilit Aleksandar Vuçiç nuk mund dhe nuk dëshiron të kalojë. Presidenti serb është afër vendimit që ta anulojë vizitën në Kosovë dhe se ka urdhëruar ndërprerjen e çdo kontakti me Prishtinë, ndërsa për vazhdimin e bisedimeve të Brukselit, takimi që është planifik”-thuhet ndër të tjera në shkrimin e ‘Novosti’.

Autoritetet kosovare i kanë dhënë leje Vuçiçit që ta vizitojë Kosovën më 9 shtator.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 29

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/11/2018 - 22:51

Ish-drejtori i shërbimeve sekrete në Maqedoni, Sasho Mijallkov është arrestuar, pasi Gjykata Themelore e Shkupit i ka caktuar masën e arrestit 30 ditor.

Postuar: 20/11/2018 - 21:38

Kosova sot dështoi të bëhet pjesë e organizatës më të madhe ndërkombëtare të policisë, INTERPOL.

Postuar: 20/11/2018 - 20:37

Ish-shefi i shërbimit sekret DSK, Sasho Mijallkov është arrestuar gjatë mbrëmjes në Shkup.

Postuar: 20/11/2018 - 18:44

Pas konfirmimit të pranimit të kërkesës për azil të ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevsk

Postuar: 20/11/2018 - 17:15

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikola Gruevski, ka fituar azil në Hungari, njoftonte sot gazeta

Postuar: 20/11/2018 - 15:58

Ish kryeministri i Maqedonisë, Nikola Gruevski ka thënë se Hungaria ka pranuar kërkesën për azil

Postuar: 20/11/2018 - 15:09

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, e ka quajtur si një fitore të madhe parandalimin e anët