BREAKING NEWS

Zgjedhjet lokale/ Berisha mbledh Kryesinë, ja çfarë pritet të vendoset

Zgjedhjet lokale/ Berisha mbledh Kryesinë, ja çfarë pritet
x
BREAKING NEWS

Përfundon mbledhja, PS zyrtarizon kandidatët për secilin qark, ja EMRAT

Përfundon mbledhja, PS zyrtarizon kandidatët për secilin qark, ja
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Zbulohen emrat, ja kush janë kandidatët e PS për qarkun Tiranë

Zgjedhjet e 14 Majit/ Zbulohen emrat, ja kush janë kandidatët e PS
x
BREAKING NEWS

Zbulohen kandidatët për kryetarë bashkie në Elbasan, ja emrat

Zbulohen kandidatët për kryetarë bashkie në Elbasan, ja
x
BREAKING NEWS

Kandidatët e PS-së për qarkun Shkodër, Elisa Spiropali zbulon emrat

Kandidatët e PS-së për qarkun Shkodër, Elisa Spiropali
x
BREAKING NEWS

14 maji/ Ben Andoni zbardh skenarin dhe bën paralajmërimin e fortë: Do ketë bojkot masiv, zgjedhjet më të dobëta të zhvilluara ndonjëherë

14 maji/ Ben Andoni zbardh skenarin dhe bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

E frikshme/ Bota në prag të luftës nukleare? Putin nënshkruan marrëveshjen me Lukashenkon: Do vendosim armë bërthamore në Bjellorusi

E frikshme/ Bota në prag të luftës nukleare? Putin
x
BREAKING NEWS

“Përçarje” brenda Kryesisë së PD/ Diskutohen dy skenarë për zgjedhjet e 14 majit, zbulohen EMRAT, ja si janë ndarë anëtarët

“Përçarje” brenda Kryesisë së PD/ Diskutohen
x

Rajoni

Vuçiç në Kuvendin e Serbisë, ja detaji i pazakontë që e shoqëron presidentin serb

Vuçiç në Kuvendin e Serbisë, ja detaji i pazakontë

Në seancën e sotme të Kuvendit të Serbisë, ku presidenti Aleksandër Vuçiç foli për Kosovën dhe Metohinë, një pjesë e publikut i ra në sy një detaj, i cili i qëndronte pikërisht pranë tij, një filxhan kafeje me figurën e një ujku. Në këtë njëjtin moment, ky detaj mori një vëmendje të madhe në rrjetet sociale.

Por pse një filxhan me figurë ujk?

Në javët e kaluara, në shenjë mbështetjeje për Vuçiç, anëtarët dhe simpatizantët e SNS-së shpërndanë imazhe të ujqërve në rrjetet sociale me komente shoqëruese "Ujqërit tuaj janë gjithmonë me ju" ose "Gjithmonë me presidentin tuaj", duke demonstruar kështu mbështetjen e tyre për Vuçiç.