Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Vuçiç përgjohet nga agjencitë e huaja”, ministri zbulon arsyen: Duan të pozicionohen më mirë në Serbi!

Postuar: 13/08/2019 - 23:07

Ministri i Brendshëm serb Nebojsha Stefanoviç ka deklaruar se është përgjuar nga agjencitë e huaja të zbulimit. Stefanoviç gjatë një interviste tha se nuk mund të japë prova për këtë gjë, por thotë se disa fuqi botërore duan të pozicionohen më mirë në Serbi dhe në Europën Juglindore.

Ministri i Brendshëm serb foli edhe për çështjen e normalizimit të marrëdhënieve me Prishtinën dhe shtoi se në dialog duhet të përfshihen edhe Rusia e Kina.

Sipas Stefanoviçit shërbimet e huaja të zbulimit po përpiqen të monitorojnë komunikimet e presidentit Vuçiç dhe të fëmijëve të tij.

'Nuk është e lehtë të provosh pretendime të tilla, pasi teknikat e sotme janë aq të përparuara sa shërbimet e zbulimit mund t’i monitorojnë komunikimet elektronike edhe nëse nuk janë të pranishme në Serbi', tha Stefanoviç.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/12/2019 - 23:16

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në qytetin Igalo të Malit të Zi.Mësohet se punonjësi i Policisë Kufitare malazeze është qëlluar me armë zjarri nga tre shqiptarë të Kosovës, të cilët tentuan të kalonin në

Postuar: 15/12/2019 - 17:27

 Aleksandër Vuçiç, është kundërpërgjigjur menjëherë deklaratave të kryeministrit në detyrë t

Postuar: 15/12/2019 - 16:11

Pas dorëheqjes së Shpend Ahmetit nga posti i kryetarit të Partisë Social Demokrate, në krye të kë

Postuar: 15/12/2019 - 15:45

Lupço Nikolovsi është sekretari i Përgjithshëm i partisë LSDM në Maqedoninë e Veriutqë ka nisur f

Postuar: 15/12/2019 - 12:42

Shpend Ahmeti ka dhënë dorëheqje nga posti i kryetarit në Partinë Socialdemokrate të Kosovës.

Postuar: 14/12/2019 - 22:07

Zyrtari për Informim i Policisë së Kosovës, Baki Kelani ka njoftuar se ish-kryetari  i Kaçan

Postuar: 14/12/2019 - 20:31

Bëhet me dije se edhe gjatë takimit tre orësh të mbrëmjes së sotme në Kuvendin e Kosovës mes Vetë