BREAKING NEWS

Parlamenti Europian “ngrin” negociatat me Serbinë në BE, zbardhet dokumenti nga Strasburgu që po shkakton “tërmet” në Ballkan, kushti i fortë që rrezikon dhe anëtarësimin e Shqipërisë

Parlamenti Europian “ngrin” negociatat me Serbinë në BE,
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe/ Lindita Nikolla jep lajmin e hidhur: Ndahet nga jeta në moshën 35-vjeçe mësuesja dhe drejtoresha e palodhur dhe model, anëtarja e këshillit të Bashkisë Tiranë

Humbje e madhe/ Lindita Nikolla jep lajmin e hidhur: Ndahet nga jeta në
x
BREAKING NEWS

Dosja Meta, drejtoresha e Autoritetit të Dosjeve zbardh detaje të reja: Ne vetë nuk kemi bërë hetim, por...

Dosja Meta, drejtoresha e Autoritetit të Dosjeve zbardh detaje të
x
BREAKING NEWS

Genta Sula zbulon si u zhdukën "dosjet e nxehta" të ish-Sigurimit të Shtetit

Genta Sula zbulon si u zhdukën "dosjet e nxehta" të
x
BREAKING NEWS

Deklarata tronditëse e kryetares së Autoriteteve të Dosjeve: 78 personalitete që kanë qenë ish-bashkëpunëtorë të Sigurimit, vijojnë ende punën

Deklarata tronditëse e kryetares së Autoriteteve të Dosjeve: 78
x
BREAKING NEWS

“Ka vite që në Shqipëri nuk ka më të djathtë dhe të majtë”, Lorenc Vangjeli bën deklaratën e fortë: Kemi një opozitë që suksesin e saj e shikon duke pritur dështimin e pozitës, s’ka marrëzi më të madhe se...

“Ka vite që në Shqipëri nuk ka më të djathtë
x
BREAKING NEWS

Raportet me PD, Yuri Kim: Alibeajn e takoj në cilësinë e një kryetari të Partisë Demokratike! Ja çfarë thotë për Berishën

Raportet me PD, Yuri Kim: Alibeajn e takoj në cilësinë e një
x
BREAKING NEWS

Paralajmërimi i fortë i ambasadores Yuri Kim: Anëtarësimi në BE i Shqipërisë rrezikohet nga futja e...

Paralajmërimi i fortë i ambasadores Yuri Kim: Anëtarësimi
x

Rajoni

Vuçiç rrëfen me anekdotë për Erdoganin urrejtjen serbe ndaj perëndimit

Vuçiç rrëfen me anekdotë për Erdoganin urrejtjen

Vuçiç, në përgjigje të prezantimit të kreut të SPS-së, Ivica Daçiq, ndau me publikun një shaka që presidenti socialist i tha liderit turk Rexhep Tajip Erdogan. Është një shaka për Evropën dhe besimin që Serbia e ka humbur në bashkësinë ndërkombëtare ndër vite, kryesisht për shkak të Kosovës dhe Metohisë. Sipas Vuçiç, në një takim me Erdogan, Ivica Dadiç i ka thënë këtij të fundit:

”E shihni, Rexhep, herën e fundit ne qëndruam në periferi të Evropës dhe ndaluam Turqinë kur ajo shkoi në një fushatë. Herën tjetër që do të vendosni të largoheni, thjesht na njoftoni tre ditë përpara për t'i lënë trupat tuaja të kalojnë, ne nuk do t'i mbrojmë më”.

Më të lexuarat