BREAKING NEWS

E qëlloi me pistoletë në sy të fëmijës, dalin pamjet nga sherri që solli dy viktima në Kavajë

E qëlloi me pistoletë në sy të fëmijës, dalin
x
BREAKING NEWS

A po e dëmton Alibeaj Partinë Demokratike? Analisti komenton situatën para zgjedhjeve: Berisha ka supërmacinë, por del i humbur se…

A po e dëmton Alibeaj Partinë Demokratike? Analisti komenton
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur tregon "puçin" me të cilin mund t’ja marrë Alibeajt vulën dhe logon e PD-së: Ja kush është shpëtimi i Berishës

Analisti i njohur tregon "puçin" me të cilin mund
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Ja pse Berisha do braktisi partinë

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Ja pse Berisha do braktisi
x
BREAKING NEWS

Gazetari Hoxha parashikon çfarë do të ndodh me kandidatin e PD, Roland Bejko

Gazetari Hoxha parashikon çfarë do të ndodh me kandidatin e
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu tregon arsyen e fortë: Ja pse largohen kandidatët nga Alibeaj

Kreshnik Spahiu tregon arsyen e fortë: Ja pse largohen kandidatët nga
x
BREAKING NEWS

Gara për Tiranën në 14 maj, analisti zbulon sekretet në fushatën e Këlliçit

Gara për Tiranën në 14 maj, analisti zbulon sekretet në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu flet me emra: Këta dy politikanë të fuqishëm do bashkohen në një parti pas 14 majit

Kreshnik Spahiu flet me emra: Këta dy politikanë të fuqishëm
x

Rajoni

Vuçiç: Serbia nuk do mbyll gojë për anëtarësimin e Kosovës në OKB! Lajçak ia pret i vendosur: Nuk ka marrëveshje pa...

Vuçiç: Serbia nuk do mbyll gojë për

Miroslav Lajçak vijon ditën e sotme për të katërtën ditë takime intensive në Beograd për marrëveshjet mes Serbisë dhe Kosovës.

Zyrtari i Bashkimit Europian, ka zhvilluar takim ditën e djeshme me kryeministrin Vuçiç ku kanë mbajtur bisedime për hedhjen e hapave konkretë të takimin e radhës që pritet të zhvillohet me 18 mars në Ohër.

Në këtë takim fokusi ishte rruga drejt marrëveshjes dhe normalizimit të  marrëdhënieve mes Kosovës e Serbisë.

Para tri ditëve Lajçak zhvilloi bisedime me krerët më të lartë të vendit, ato opozitat dhe të mazhorancës si dhe prezenca e presidentes Vjosa Osmani.

Ai e sheh optimiste situatën nga pala kosovare pasi e përkrah dokumentin me 11 pika të propozuara nga BE dhe SHBA.

Ndërsa presidenti serb, Vuçiç ka thënë për mediat në Beograd, se Serbia nuk do të pajtohet e as nuk do të qëndrojë e heshtur lidhur me anëtarësimin eventual të Kosovës në Kombet e Bashkuara si dhe nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës.  

Më të lexuarat