Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vuçiç: Thaçi ka paguar para për t'u ulur afër Merkel në Amerikë

Postuar: 06/12/2018 - 16:51

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë sot se homologu i tij kosovar Hashim Thaçi, ka paguar para të majme për të siguruar një vend dhe ulëse të mirë në Paris, muajin e kaluar, ashtu si dhe në varrimin e presidentit George H.w. Bush, të mërkurën në SHBA. 
 
Ai ka shtuar se po të mos e bënte këtë gjë, Thaçi do ta kishte të pamundur të ulej, sidomos dje, mes kancelares gjermane dhe presidentit polak.
 
“Bëhet fjalë për para të majme që i paguajnë të dërguarit e tij, e jo ‘quazi’ shteti i tij. Para së gjithash ata nga New York-u, por edhe nga Zvicra, Gjermania, Italia”, ka thënë ai në një intervistë për Tv Pink.
 
“Të mos keni iluzione se diçka tjetër është në pyetje. Paramendojeni Thaçin – një luftëtar i njohur për të drejtat e njeriut – ta ketë merituar me diçka tjetër ulësen ngjitur me Merkelin”.
 
Megjithatë, serbi ka lënë të hapur edhe një mundësi tjetër për atë se si iu bë e mundur Thaçit të sigurojë këto ulëse kaq të rëndësishme në Francë e Amerikë. Sipas tij, ndoshta dikush i “fuqishëm” po i ndihmon atij, duke përfaqësuar interesat e Prishtinës, por ka përfunduar se është i bindur që kjo nuk është e vërtetë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/04/2019 - 23:46

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka njoftuar pasditen sotme gjatë një diskutimi publik, se do të ketë ‘spastrime’ në radhët e qeverisë së tij, për shkak të pakënaqësisë së qytetarëve.

Postuar: 22/04/2019 - 20:59

Rezultati është shumë i ngushtë mes dy garuesve për president të Republikës së Maqedonisë së Veri

Postuar: 22/04/2019 - 18:54

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, Federica Mogherini “ka shtyrë për planin e rrezikshëm të shk

Postuar: 22/04/2019 - 17:45

“Zgjedhjet e djeshme presidenciale ishin mirë të organizuara, ndërsa votuesit lirshëm kanë

Postuar: 22/04/2019 - 17:23

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, ka dhënë detaje të reja rreth ngjarjes tragjike që

Postuar: 22/04/2019 - 15:28

Vrasja e tre personave në lagjen "Dardania" në Prishtinë u krye në prani të një vajze

Postuar: 22/04/2019 - 15:03

Një vrasje e rëndë ka ndodhur sot në lagjen “Dardania” në Prishtinë nga ku një pers