Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vuçiç thirrje serbëve: Mos u bëni pjesë e ushtrisë së Kosovës

Vuçiç thirrje serbëve: Mos u bëni pjesë e ushtrisë së Kosovës

Postuar: 12/06/2018 - 16:02

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç deklaroi sot se i bashkohet apelit të Listës serbe që serbët në Kosovë të mos regjistrohen në ushtrinë e Kosovës.
 
Në pyetjen se a ka serbë që janë regjistruar në ushtrinë e Kosovës, Vuçiç ka thënë se ka të dhëna për këtë dhe ka thënë se i është bashkangjitur apelit të kryetarit të Listës serbe Goran Rakic, që serbët e Kosovës të mos bëjnë një gjë të tillë, siç tha ai, pasi i kanë mashtruar duke iu ofruar paga të larta.
 
Ai shtoi se shumë serbë në një fshat të Novobërdës janë regjistruar për t’u bërë pjesëtarë të ushtrisë së Kosovës, por po punojmë në këtë dhe tha se shumë serbë në të kaluarën kanë qenë në ushtri të ndryshme dhe duhet të kemi vetëm një ushtri – ushtrinë e Serbisë, duke shtuar se, agjenci të jashtme po punojnë në këtë drejtim dhe i pyes ata se a po dëshirojnë që “serbët të godasin serbët”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 3

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/06/2018 - 14:51

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka reaguar për simbolin e shqiponjës që Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri bënë gjatë festimit të golave kundër Kombëtares së tij.

Postuar: 23/06/2018 - 10:18

Ministri i jashtëm i Greqisë Nikos Kotzias ka deklaruar se vendi i tij do të mbështesë Shqipërinë

Postuar: 23/06/2018 - 09:21

Në një aksident rrugor që ka ndodhur në Gjakovë, ku ka humbur jetën sportisti i mirënjohur i Koso

Postuar: 22/06/2018 - 23:12

Ambasada gjermane në Shkup sot përmes një njoftimi për mediat, uroi kryeministrat Zoran Zaev dhe

Postuar: 22/06/2018 - 18:40

Gazetarja nga Kosova dhe anëtarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Arbana Xharra është kërcënu

Postuar: 22/06/2018 - 17:18

Zgjidhja e çështjes së emrit të Maqedonië eliminoi edhe një pengesë për fillim të negociatave me

Delawie: Korrupsioni në Kosovë ka rrënjë të thella

Postuar: 22/06/2018 - 16:47

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, tha se korrupsioni në Kosovë ka rrënjë të thella d