BREAKING NEWS

‘Tërmet’ në PD, Lulzim Basha i jep postin e rëndësishëm Roland Bejkos

‘Tërmet’ në PD, Lulzim Basha i jep postin e
x
BREAKING NEWS

“Nuk jeni ishull i pavarur”, Manja prezanton drejtorin e Shërbimit të Provës dhe i jep urdhrat e prerë: Nuk jeni të paprekshëm, porosia ime një dhe e vetme!

“Nuk jeni ishull i pavarur”, Manja prezanton drejtorin e
x
BREAKING NEWS

Helidon Bushati dha dorëheqjen, Lulzim Basha bën lëvizjen urgjente, ia beson Shkodrën krahut të tij të djathtë (EMRI)

Helidon Bushati dha dorëheqjen, Lulzim Basha bën lëvizjen
x
BREAKING NEWS

“Ky është skandal e shkuar skandalit”, Klodiana Lala plas ‘bombën’: Gjella e prishur që po gatuhet nga...

“Ky është skandal e shkuar skandalit”, Klodiana Lala plas
x
BREAKING NEWS

Ç’do të bëjë Berisha tani që gjykata njohu Bashën kryetar të PD-së? Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat dhe bën paralajmërimin e fortë: Saliu do...

Ç’do të bëjë Berisha tani që gjykata njohu
x
BREAKING NEWS

Lufta në PD/ Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm, tregon çfarë do ndodhë me Lulzim Bashën

Lufta në PD/ Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm, tregon
x
BREAKING NEWS

E papritur/Tjetër krisje brenda PD-së, Helidon Bushati dorëhiqet nga roli i Drejtuesit Politik për Qarkun e Shkodrës: Pas një reflektimi të thellë... (DEKLARATA)

E papritur/Tjetër krisje brenda PD-së, Helidon Bushati dorëhiqet
x
BREAKING NEWS

Vrasja e bujshme e ish policit Santiago Malkos/ GJKKO merr vendimin, ja sa vite burg caktohet për autorin

Vrasja e bujshme e ish policit Santiago Malkos/ GJKKO merr vendimin, ja sa vite
x

Rajoni

Zaev i pavendosur: Ende nuk dihet nëse do të jap dorëheqjen

Zaev i pavendosur: Ende nuk dihet nëse do të jap dorëheqjen

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev nuk dihet ende nëse do të tërhiqet nga posti që mban apo do të dëgjojë partnerin e koalicionit BDI që ta përfundojë mandatin deri në vitin 2024.

Zaev thotë se e gjithë kjo varret nga bisedimet me Alternativën dhe Bullgarinë.

“Së pari duhet të përfundojnë bisedimet për shumicën parlamentare me Alternativë”, tha ai për TV Telma.

Sipas Zaev, Alternativa do të hynte në qeveri për të siguruar shumicë te qëndrueshme për shkak të fillimit të bisedimeve me Bashkimin Evropian. Kujtojmë se Zaevit i është bërë thirrje që të mos tërhiqet nga posti i kryeministrit për të mos rrezikuar proceset euro-integruese në të cilat është i përfshirë aktualisht vendi. 

Më të lexuarat