Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zaev pret në shtëpi kryeministrin Ramush Haradinaj, zbulohen detajet

Postuar: 26/05/2019 - 08:54

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është pritur mbrëmjen e sotme në shtëpi nga homologu i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev.
 
Haradinaj dhe bashkëshortja Anita janë pritur në një vizitë të ngrohtë nga çifti kryeministror i Maqedonisë së Veriut, në shtëpinë e tyre, çka e tregon dhe veshja e tyre jo zyrtare dhe teper komode.
 
'Bashkë me Anitën, të pritur në shtëpinë e Kryeministrit të Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev dhe zonjës Zorica. Bashkëbisedim miqësor, për fqinjësi të mirë, bashkëpunim korrekt dhe të ardhmen e përbashkët euro-atlantike të të dyja vendeve', shkruan Haradinaj.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/09/2019 - 14:55

Kandidatja për kryeministre e Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike, Vjosa Osmani ka reaguar për situatën e tërmeteve në Shqipëri. Osmani është solidarizuar me të lënduarit pas tërmeteve të 24 orëve të fundit.

Postuar: 21/09/2019 - 19:47

Gjatë prezantimit të Programit Nacional për Zhvillim dhe Punësim, kandidatja e Lidhjes Demokrat

Postuar: 21/09/2019 - 19:45

Albin Kurti, kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, sot ka qenë për vizitë në fsh

Postuar: 21/09/2019 - 18:56

Ish-presidenti i Jugosllavisë dhe ish-kryeminsitër i Serbisë, Vojislav Kostunica propozoi sot n

Postuar: 21/09/2019 - 15:12

Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiç tha sot se kërkesa e Përfaqësuesit Special të SHBA për Ball

Postuar: 21/09/2019 - 14:26

Një 32-vjeçar nga Kosova e ka vrarë gruan e tij me një shkop druri në Vienë.

Postuar: 21/09/2019 - 07:32

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç i ka thënë dje hapur opinionit serb se Amerika pret nga vendi i