Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zaev tërheq kandidaturën për ministër të Financave, udhëheq deri në zgjedhjen e ministrit

Postuar: 26/06/2019 - 15:03

Kryeministri Zoran Zaev ka tërhequr kandidaturën për ministër të Financave.
 
Pas pohimeve të Komisionit për Parandalimin e Korrupsionit, se pozita e kryeministrit nuk lidhet me postin e ministrit, Zaev tha se do të udhëheq me këtë ministri deri në zgjedhjen e ministrit të ri.
 
Zaev tha se nuk ka pengesa ligjore dhe kushtetuese që ai të jetë edhe ministër edhe kryeministër, por pas debatit që e hapi opozita vendosi ta tërheq propozimin për zgjedhjen e tij si ministër të Financave.
 
Më herët, Zaev i propozoi Kuvendit të shkarkojë ministrin e Financave Dragan Tevdovski dhe Hazbi Likën, i cili ka udhëhequr me Sekretariatin për Marrëveshjen e Ohrit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 19:42

Kongresmeni amerikan Eliot Engel paralajmëron kundër idesë së ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë.
 

Postuar: 18/11/2019 - 19:37

Pediatrja Alma Dresovic është pediatrja nga Mali i Zi, e cila shpëtoi një fëmijë që kishte gëll

Postuar: 18/11/2019 - 18:57

Mijëra qytetarë dhe zyrtarë kroatë morën pjesë sot në ceremoninë përkujtimore në Vukovar në për

Postuar: 18/11/2019 - 18:19

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka lënë ambientet e spitalit ku u shtrua të premten (15 në

Postuar: 18/11/2019 - 16:39

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se deputeti i IRDK, Elbert Krasniqi, i është bashkuar sot në g

Postuar: 18/11/2019 - 15:17

Prokuroria Speciale edhe këtë vit vazhdoi ikjen nga marrja e përgjegjësive për trajtimin e rast

Postuar: 18/11/2019 - 15:03

Nënkryetari i OVL të UÇK, Nasim Haradinaj, ka thënë se ftesat kanë për qëllim njollosjen e luft