BREAKING NEWS

Mbi 800 të infektuar në 24 orë, MSH informon qytetarët mbi situatën epidemiologjike në vend: 19 pacientë në gjendje të rëndë, ja sa persona kanë humbur jetën

Mbi 800 të infektuar në 24 orë, MSH informon qytetarët mbi
x
BREAKING NEWS

Shqipëria "shkundet" nga tërmeti, ja epiqendra dhe magnituda

Shqipëria "shkundet" nga tërmeti, ja epiqendra dhe magnituda
x
BREAKING NEWS

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/ Artan Hoxha flet me emra dhe plas ‘bombën’: Do goditet shumë lartë! SPAK më ka thirrur dhe mua të dëshmojë për këtë dosje!

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/
x
BREAKING NEWS

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë që përfundoi të shoqëruar në polici/ Reagon ‘flakë për flakë’ UKV, sqaron gjithë situatën

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë
x
BREAKING NEWS

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të amerikanëve, Berisha paralajmëron me shkarkimin e kreut të PD, Fieri sfida e radhës

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të
x
BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon ish-kryeministrin se po tenton grusht shteti brenda partisë

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon
x

Rajoni

Zaev zbulon detajet nga takimi me Merkel: Na duhet sa më parë zgjidhja e pengesave politike

Zaev zbulon detajet nga takimi me Merkel: Na duhet sa më parë zgjidhja

Kryeminstri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka komentuar vizitën e sotme të kancelares gjermane, Angela Merkel në Tiranë.

Zaev thotë se Maqedonia e Veriut i ka bërë të gjitha detyrat e shtëpisë dhe duhet sa më parë zgjidhja e pengesave politike për integrimin në BE.

Më tej ai zbulon se me Merkelin u dakordësuan që integrimi i Maqedonisë së Veriut dhe rajonit të Ballkanit Perëndimor të mos vonohet më.

Postimi i plotë i Zoran Zaev:

Falënderoj Kancelaren Merkel për angazhimin personal, për punën e përkushtuar dhe kontributin e çmuar në forcimin e marrëdhënieve të Gjermanisë me Maqedoninë e Veriut, si dhe për mbështetjen dhe mbështetjen e vendit të saj në rrugën tonë drejt anëtarësimit në NATO dhe në procesin e anëtarësimit të anëtarësimit në BE.

Na duhet sa më parë zgjidhja e pengesave politike dhe integrimi i Maqedonisë së Veriut në BE. I kemi kryer me sukses detyrat e shtëpisë, por kjo nuk do të thotë që të ndalemi këtu, në të kundërtën punojmë çdo ditë dhe luftojmë për një të nesërme më të mirë për qytetarët tanë.Me Kancelaren Merkel u dakorduam që integrimi në BE si i Maqedonisë së Veriut dhe i rajonit të mos vazhdojë të vonohet dhe se është shënuar progres i qëndrueshëm nga të gjitha institucionet relevante evropiane dhe partnerët ndërkombëtarë të shtetit.