BREAKING NEWS

Temperaturat e ulëta mbërthejnë vendin, ministrja Kushi publikon udhëzimin e rëndësishëm për shkollat

Temperaturat e ulëta mbërthejnë vendin, ministrja Kushi publikon
x

Rajoni

Zbardhen rezultatet e para nga zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut

Zbardhen rezultatet e para nga zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut

Kanë dalë informacionet e para nga përpunimi i votave në terren. Faqja e Komisionit Shtetëror Zgjedhor për shkak interesimit të madh është bllokuar.

Nga rezultatet e para nga përpunimi i 556 vendvotimeve, ose 13% e vendvotimeve udhëheq koalicioni "Mundemi" i udhëhequr nga LSDM që prin me 34%, VMRO-DPMNE pason me 33%, BDI me 12% dhe ASH-AAA me 10%.