Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zbardhet axhenda/ Vuçiç viziton sot Kosovën, a do arrestohet ai?

Postuar: 08/09/2018 - 08:55

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç sot e nesër të qëndrojë për vizitë në Kosovë. Ai do të vizitojë edhe digën e Ujmanit, edhe pse fillimisht i ishte refuzuar leja për këtë.Mirëpo, pas presionit ndaj autoriteteve kosovare nga Bashkimi Evropian, atij iu mundësua edhe realizimi i agjendës në këtë pjesë.

 
Vuçiq do të vijë në Kosovë në ora 14:00 përmes pikës kufitare në Bernjak, ku nga aty do të vazhdojë në Zubin Potok.
 
Në ora 15:00 do të qëndrojë në Gazivodë.
 
Në ora 15:40 në Leshak.
 
Në ora 17:00 do të qëndrojë në Shkollën e Bujqësisë në Leshak.
 
Në ora 17:45 do të qëndrojë në Hallën e shporeteve në Leposaviq.
 
Në ora 19:00 arrin në Zveçan ku do ta kalojë natën.
 
Ditën e dytë të vizitës së tij në Kosovë, të dielën, Vuçiq, në ora 08:00 viziton Qendrën Shëndetësore në Mitrovicë.
 
Në ora 08:30 do të qëndrojë sërish në Zveçan.
 
Në ora 09:15 do ta vizitojë fshatin Banjë.
 
Në ora 11:15 do të qëndrojë sërish në Mitrovicë, dhe
 
Në ora 13:00 do të largohet nga Kosova përmes pikës kufitare në Jarinje.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2019 - 15:18

Për shkak të situatës politike në vend, kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka kërkuar që të shtyhet aplikimi i Kosovës për anëtarësim në INTERPOL deri në vitin tjetër.

Postuar: 17/10/2019 - 15:08

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, ka deklaruar se nëse BE nuk jep datë për të nis

Postuar: 17/10/2019 - 15:05

Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë ka dalë me një deklaratë pas reagimit rreth një fotogra

Postuar: 17/10/2019 - 14:56

Lëvizja Vetëvendosje përmes një deklarate ka porositur presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç

Postuar: 17/10/2019 - 10:54

Nisur nga denoncimet për manipulime të ndryshme me numërimin e votave, Komisioni Qendror i Zgjedh

Postuar: 17/10/2019 - 10:52

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq i ka kthyer përgjigje ambasadorit britanik në Kosovë, Nicholas

Postuar: 17/10/2019 - 10:19

“Nëse BE nuk e merr vendimin për fillimin e bisedimeve të pranimit me Maqedoninë e Veriut,