BREAKING NEWS

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen lëvizjet e Shkëlzen Berishës: Ja zyrat ku hyri për të...

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen
x
BREAKING NEWS

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre dyshime të forta: Ishte i ftuar edhe në një eveniment sportiv, por...

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre
x
BREAKING NEWS

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën marramendëse: Ja sa miliona euro duhet të kthejë familja Berisha

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën
x
BREAKING NEWS

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme: McGonigal ka takuar edhe politikanë të tjerë, mes tyre edhe...

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme:
x
BREAKING NEWS

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar bën paralajmërimin e fortë dhe zbardh planin e presidentit rus: Putin po përgatit një konflikt të frikshëm në...

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar
x
BREAKING NEWS

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi: Një ngjarje katastrofike do të godasë botën në 2 vjet

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi:
x
BREAKING NEWS

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën ‘bombë’: Rama nuk pritet më zyrtarisht në Shtëpinë e Bardhë

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe Italisë, GJKKO konfirmon masat e sigurisë për 15 të arrestuarit. Zbardhet vendimi

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe
x

Rajoni

Zbulohet karteli i kokainës, arrestohet vajza e politikanit të njohur (FOTO)

Zbulohet karteli i kokainës, arrestohet vajza e politikanit të njohur

Një influencuese e njohur nga Maqedonia e Veriut, vajza e një politikani, u arrestua në Mykonos për pjesëmarrje në një organizatë kriminale që shpërndante lëndë narkotike në ishullin e njohur Grek.

Potothema.gr, raporton se grupi kishte si 'kapo', një 34-vjeçar nga Shkupi. Të ndaluar nga policia janë: 21-vjeçarja, 34-vjeçari dhe një DJ i njohur libanez i cili merrte lëndë narkotike nga 'karteli' i Shkupit. 

Oficerët të Mykonos Security zbuluan se karteli vepronte në ishull duke u shtirur se i shërbenin klientelës së ishullit. Sipas dosjes së paraqitur nga protothema.gr, policia kishte kohë që po vëzhgonte grupin dhe vajzën 21-vjeçare, e cila rezultoi se ishte pjesë e ekipit nga Shkupi.  

Zbulohet karteli i kokainës, arrestohet vajza e politikanit të njohur

34-vjeçari, udhëzoi bashkëpunëtorët e tij se ku do të ruanin drogën si dhe mënyrën se si do ta bënin të disponueshme në treg duke mbledhur paratë e shitjes. 21-vjeçarja nga Shkupi nuk ështe e panjohur. Dhe pse mediat greke nuk ia kanë zbuluar identitetin, është bërë e ditur se ajo është influencuese në rrjetet sociale. Babai i saj është politikan në Maqedoninë e Veriut ndërsa nëna e saj është me profesion avokate.

Zbulohet karteli i kokainës, arrestohet vajza e politikanit të njohur

Ndalimi i tyre u bë mëngjesin e së mërkurës. 'Karteli' po përgatiste valixhet për t'u larguar nga vendi ku ishin, me qëllim që të humbnin gjurmët. Në hetimet që kryen u gjetën dhe sekuestruan drogë: 437 tableta droge XTC, 220,3 gram kokainë, 270,9 gram metamfetamin, 159,4 gram kanabis, ndërkohë që vijojnë hetimet për identifikimin e personave të tjerë të përfshirë në grup.

Gjatë operacionit policor, autoritetet arrestuan edhe një DJ libanez, klient i kartelit të Shkupit. 36-vjeçari, banues në Athinë, i cili vjen nga një familje e pasur dhe zakonisht verën e kalon në Mykonos, posedonte 3.7 gramë kokainë. 

Më të lexuarat