BREAKING NEWS

Publikohet lista e plotë, zbardhen emrat e propozuar nga PD për qarkun e Dibrës

Publikohet lista e plotë, zbardhen emrat e propozuar nga PD për qarkun
x

Rajoni

Zbulohet më në fund data kur do të takohen Kurti dhe Vuçiç, ja çfarë pritet

Zbulohet më në fund data kur do të takohen Kurti dhe

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të takohet për herë të parë në muajin mars me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç në Berlin dhe Bruksel.

Lajmin e ka konfirmuar vetë nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, në kuadër të përgatitjeve për samitin e Zagrebit.

“Ta shohim që takimet e marsit që Kosova dhe Serbia i kanë në Berlin dhe në Bruksel a do të arrijnë të përgatiten për samitin e Zagrebit, në mars do të jetë vizita që është planifikuar për Kosovën dhe Serbinë në Berlin dhe Bruksel. Samiti i Sofjes nuk e dha efektin e vet, tash po përgatitet Samiti i Zagrebit në maj, nuk ka ndodhë që BE’ja me i ba dy samite brenda tre vitesh, sepse Selaniku dhe Sofja i kanë 15 vite ndërmjet, kurse Sofja dhe Zagrebi janë shumë afër, por prapë vështirësitë që po dalin nga presidentja kroate janë se Schengeni Ballkanik është problemi kryesor”, – tha Haziri në RTV Dukagjini.