BREAKING NEWS

I akuzuar për korrupsion, Gjykata merr vendimin për Arlind Gjokutajn

I akuzuar për korrupsion, Gjykata merr vendimin për Arlind Gjokutajn
x
BREAKING NEWS

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr menjëherë vendimin e fortë për Gaz Bardhin

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr
x
BREAKING NEWS

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i kësaj bashkie në vend. Ja akuza e ngritur ndaj tij

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i
x
BREAKING NEWS

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE
x
BREAKING NEWS

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla bën veprimin që nuk pritej

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla
x
BREAKING NEWS

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në Shqipëri, java e ardhshme më e ftohta e vitit, ja temperaturat ekstreme që nuk janë parë në vendin tonë

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në
x
BREAKING NEWS

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit, Garda merr vendimin urgjent

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit,
x
BREAKING NEWS

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima
x

Rajoni

Zbulohet MJEKU MOSTËR, shkaktoi vdekjen e 5 pacientëve duke...

Zbulohet MJEKU MOSTËR, shkaktoi vdekjen e 5 pacientëve duke...

Një rast i ri i një mjeku mashtrues ka dalë në dritë duke shokuar opinionin në Greqi.

Sipas informacioneve, bëhet fjalë për një fizioterapist, i cili është paraqitur si neurolog dhe dyshohet se ka mashtruar 15 persona nga vende të ndryshme, duke shkaktuar vdekjen e 5 prej tyre.

Hetimi ka nisur në dhjetor 2020, kur vëllai i pacientit nga Selaniku ka denoncuar mjekun fals 65-vjeçar tek efektivët e Drejtorisë së Krimit të Organizuar.

Pacienti vuante nga skleroza e shumëfishtë dhe mjeku i rremë, i cili pretendonte se ishte neurolog, i kishte sugjeruar terapinë me qeliza staminale. Shëndeti i pacientit u përkeqësua dhe më në fund ai vdiq disa muaj më vonë.

Në dhjetor të po atij viti, vëllai i pacientit denoncoi. Rezultoi se mjeku kishte marrë 135.000 euro, për t'i aplikuar mjekimin një vajze të re që vuante nga skleroza e shumëfishtë. Në total, gjithsej mjeku fals thuhet se ka mashtruar 15 persona dhe ndaj tij është ngritur padia e mashtrimit dhe vrasjes me dashje. 

Kjo pasi për çdo injeksion me qeliza staminale ai merrte nga 10.000 deri në 25.000 euro, ndërsa fitimet nga mashtrimi i njerëzve në nevojë llogariten në 1 milion euro.

 

Më të lexuarat