BREAKING NEWS

Euro dhe Dollari prekin 'fundin', zbuloni se çfarë po ndodh me monedhat e huaja sot

Euro dhe Dollari prekin 'fundin', zbuloni se çfarë po
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës/ Gazetari zbulon kush është personi që ndaloi dhunimin e Gert Shehut

Sulmi ndaj Berishës/ Gazetari zbulon kush është personi që
x
BREAKING NEWS

Shemsi Prençi habit me deklaratën: Edhe nëse më ftojnë sot si drejtues në polici nuk pranoj. Ja arsyeja e fortë

Shemsi Prençi habit me deklaratën: Edhe nëse më
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Sali Berishës në protestë, gazetari hedh dyshime të forta: Gerti Shehu mund të jetë i rekrutuar nga shërbime inteligjence

Sulmi ndaj Sali Berishës në protestë, gazetari hedh dyshime
x
BREAKING NEWS

Shpërthimet në veri të Kosovës, vjen reagimi i menjëhershëm i policisë

Shpërthimet në veri të Kosovës, vjen reagimi i
x
BREAKING NEWS

A janë sekuestruar kamerat e sigurisë në PD? Gazetari zbardh detaje të forta dhe zbulon lëvizjet e fundit të prokurorisë

A janë sekuestruar kamerat e sigurisë në PD? Gazetari zbardh
x
BREAKING NEWS

U sulmua nga 31-vjeçari, Breçani zbulon porosinë e Berishës për agresorin

U sulmua nga 31-vjeçari, Breçani zbulon porosinë e
x
BREAKING NEWS

Neutralizoi agresorin e Berishës, Erzen Breçani kritikon ashpër autoritetet: Hetimi për sulmin ndaj Berishës duhet të niste më shpejt, policia duhet të...

Neutralizoi agresorin e Berishës, Erzen Breçani kritikon ashpër
x

Rajoni

Zëdhënësi i BE: Nuk janë planifikuar takime të reja në dialogun Beograd-Prishtinë

Zëdhënësi i BE: Nuk janë planifikuar takime të reja

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, tha dje se për momentin nuk janë planifikuar takime të reja në dialogun ndërmjet Beogradit dhe Proshtinës, ndonëse në takimin e fundit të nivelit të lartë, në gusht, është rënë dakord që takimet të mbahen në baza mujore. “Në këtë fazë, në fillim të tetorit, nuk kemi asgjë të re për të konfirmuar. Si gjithmonë, do të njoftojmë çdo takim të ardhshëm në Bruksel apo ndonjë iniciativë të re, nëse është e përshtatshme”, tha Stano. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç dhe kryeministri i institucioneve të përkohshme të Prishtinës, Aljbin Kurti, janë takuar për herë të fundit në Bruksel më 18 gusht. Në anën tjetër, zëvendëskryeministri i Kosovës dhe negociatori kryesor i Prishtinës në dialogun me Beogradin, Besnik Bisljimi, ka thënë se takimi mes Aljbin Kurtit dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, mund të mbahet në tetor, por ende nuk ka një konfirmim zyrtar. Kujtojmë se pak kohë më parë Bashkimi Evropian paralajmëroi takime në shtator, por asnjë takim nuk ndodhi. “Fatkeqësisht ne nuk arritëm një marrëveshje sot dhe më vjen keq për këtë. Por ky nuk është fundi i historisë. Të dy liderët ranë dakord se procesi duhet të vazhdojë dhe bisedimet do të rifillojnë në ditët e ardhshme. Ka kohë deri në fillim të shtatorit. Ne nuk dorëzohemi, duhet të vazhdojmë bisedimet, duhet të kërkojmë zgjidhje. Prandaj procesi do vazhdojë”, tha Borrell në fund të gushtit. Nga ana tjetër presidenti serb është përballur me një presion të fortë nga ndërkombëtarët për qëndrimin e tij për njohjen e Kosovës. Kushti i fortë i Serbisë për të hyrë në Bashkimin Evropian është dhe njohja e plotë e Kosovës.

Më të lexuarat