BREAKING NEWS

Kuvendi merr vendimin më të fundit, miraton Komisionin e Posaçëm Hetimor për çështjen që ndezi politikën shqiptare

Kuvendi merr vendimin më të fundit, miraton Komisionin e
x

Rajoni

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut/ Numërohen 60% të votave, ja kush kryeson

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut/ Numërohen 60% të votave,

Në një kohë rekord janë numëruar 60% e votave në Maqedoninë e Veriut.
Nga përpunimi i rezultateve në 2274 qendra votimi, deri në orën 23:00, respektivisht nga rreth 60 deri në 65 për qind e vendvotimeve prin koalicioni “Mundemi” i udhëhequr nga LSDM-ja prin me 36.78 për qind, VMRO-DPMNE me 35.71 për qind, BDI me 10.34 për qind, dhe koalicioni ASH- Alternativa me 8.16 për qind.

Partia e Majta ka 4.15 për qind, Integra 1.38 për qind dhe PDSH 1.33 për qind.

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut/ Numërohen 60% të votave,