Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoni, shënohen incidentet e para

Postuar: 20/04/2019 - 21:29

Policia njoftoi për disa raste të shkeljes së heshtjes zgjedhore, ku u shkruajtën grafite dhe ishin ngjitur fotografitë e kandidatëve presidencial.

Dje, në orën 21:00 në SPB Shkup, është paraqitur se në objektin “11 Tetori” në rrugën “Andreja Dimishkov” është vizatuar grafit në lidhje me zgjedhjet presidenciale.

Këtë mëngjes rreth orës 8.10 në stacionin policor të Resnjës është raportuar se në murin e shkollës fillore “Goce Dellçev” në fshatin Zbishte është shkruar grafit për zgjedhjet e ardhshme.

Rreth orës 9:00 në stacionin e policisë Strugë, është raportuar se janë vërejtur grafite, në lidhje me zgjedhjet presidenciale, në shkollën “Jonçe Kreyhoski” në fshatin Misleshevo.

Në të njëjtën kohë në stacionin policor në Strugë është denoncuar se në oborrin e shkollës fillore “Dedo Lazar Cirkoski” në fshatin Vranishte është vërejtur fotografia e njërit nga kandidatët për zgjedhjet presidenciale.

Nga policia thonë se janë marrë masat për zbardhjen e këtyre rasteve.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 16:59

Pak ditë përpara se të mbahen zgjedhjet për deputetët e Parlamentit Europian, Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj iu ka bërë thirrje qytetarëve kosovarë që jetojnë në vendet e Bashkimit Europian, që të votojnë pë

Postuar: 23/05/2019 - 15:47

Blerim Latifi, këshilltari i kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli i ka dalë në mbrojtje këtij të

Postuar: 23/05/2019 - 15:41

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell ka vijuar sot reagimet e tij

Postuar: 23/05/2019 - 15:38

Ish-deputeti i LDK, Bardhyl Meta ka reaguar sot pas publikimit të videos ku dëgjohet emri i kre

Postuar: 23/05/2019 - 15:34

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e zgjedhjeve të mbajtura në katër komuna

Postuar: 23/05/2019 - 15:30

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media, ka folur s

Postuar: 23/05/2019 - 15:17

Kryeministri i Maqedoisë së Veriut, Zoran Zaev deklaroi sot se ka sjell vendim për shkarkimin e