BREAKING NEWS

Operacioni ‘Plumbi i artë’/ Nga Talo Çela te Florenc Çapja, Klodiana Lala zbulon çfarë i pret 14 të rrezikshmit e shpallur në kërkim: Pas një muaji do të...

Operacioni ‘Plumbi i artë’/ Nga Talo Çela te Florenc
x
BREAKING NEWS

"Ndodh për herë të parë"/ Ish-ministrja Mimi Kodheli jep lajmin fantastik, merr postin e rëndësishëm në Asamblenë e NATO-s

"Ndodh për herë të parë"/ Ish-ministrja Mimi
x
BREAKING NEWS

Zjarri 'gjigand' në kryeqytet/ Flakët “përpijnë” tregun e fruta-perimeve në Tiranë, shikoni pamjet çfarë po ndodh mes dy pallateve. Reagon Policia

Zjarri 'gjigand' në kryeqytet/ Flakët
x
BREAKING NEWS

Emrat e tyre dolën në krime të rënda pas dëshmive tronditëse të Dumanit dhe Hoxhajt, SPAK shpall në kërkim ndërkombëtar 14 ‘bosët’ e njohur, shkresat i përcillen Interpolit

Emrat e tyre dolën në krime të rënda pas dëshmive
x
BREAKING NEWS

Zhvillimet e fundit politike, reagon Artan Hoxha dhe lëshon komentin e fortë: Maskara...

Zhvillimet e fundit politike, reagon Artan Hoxha dhe lëshon komentin e
x
BREAKING NEWS

Vjen lëvizja urgjente! Zgjedhja e Kryesisë së PD-së/ Rithemelimi zbardh agjendën, ja si do të mësohen emrat fitues. Berisha e Paloka do të…

Vjen lëvizja urgjente! Zgjedhja e Kryesisë së PD-së/
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi: Zgjedhja e Berishës në krye të PD atentat ndaj demokracisë, ish-kryeministri është simboli i korrupsionit, pas SHBA edhe BE pritet ta shpallë “non grata”

Brizida Gjikondi: Zgjedhja e Berishës në krye të PD atentat ndaj
x
BREAKING NEWS

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”: Kush janë ministrat më të korruptuar në qeveri, surpriza e madhe është Edi Rama, ja në çfarë vendi renditet në listë

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”: Kush janë ministrat
x

Rajoni

Zhvillime të forta në Greqi, vjen kthesa e madhe e ngjarjes tronditëse/ Zbulohet lloji i ketaminës në trupin e 9-vjeçares që mendohet se u vra nga nëna. Zbulohen dy skenarët e frikshëm, tashmë dyshime edhe për…

Zhvillime të forta në Greqi, vjen kthesa e madhe e ngjarjes

Zhvillimet të reja kanë dalë në dritë lidhur me rastin e vajzës 9-vjeçare në Patra, Greqi, e cila dyshohet se është çuar drejt vdekjes nga nëna e saj.

“Star” ka publikuar informacionet e reja se ketamina që është gjetur në trupin e fëmijës, që i shkaktoi vdekjen pasi i është dhënë në dozë të lartë, është ketaminë e pastër farmaceutike.

Testet toksikologjike treguan se substanca e gjetur tek Georgina ishte ketaminë e pastër me origjinë mjekësore, pa elementë parafarmaceutikë ose parapërbërës.

Kjo do të thotë se tashmë gjërat ndryshojnë, pasi ekspertëve, ekzistojnë në thelb dy skenarë për momentin: nëse personi që i dha ketaminën Georginës e gjeti atë në tregun e zi, duhet të ishte raportuar më herët nga një spital ose farmaci, pasi duhej kuptuar mungesa e saj. Nga ana tjetër, qëndron skenari se ketamina është gjetur dhe i është dhënë autorit të dyshuar përmes ambientit spitalor, gjë që do t’i japë një dimension të ri çështjes dhe do të ngrejë shumë pikëpyetje të reja.

Më të lexuarat