BREAKING NEWS

“Serbia po dërgon tanket në kufirin me Kosovën”, Spartak Ngjela paralajmëron zhvillimet e papritura: Dhëntë Zoti, ua merr mendjen dhe...

“Serbia po dërgon tanket në kufirin me Kosovën”,
x
BREAKING NEWS

Florian Marku bën krenar shqiptarët, luftëtari kuqezi shkruan historinë

Florian Marku bën krenar shqiptarët, luftëtari kuqezi shkruan
x
BREAKING NEWS

Berisha bën deklaratën e papritur: Kam kërkuar shpalljen non grata të George Soros

Berisha bën deklaratën e papritur: Kam kërkuar shpalljen non
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama intervistë për Zërin e Amerikës, flet për marrëdhëniet me Kosovën: Kemi një divergjencë, por...

Kryeministri Rama intervistë për Zërin e Amerikës, flet
x
BREAKING NEWS

Bilanc tragjik në 24 orë, MSH jep të dhënat e fundit epidemiologjike: Ja sa të infektuar janë regjistruar në vend, 26 pacientë në gjendje të rëndë

Bilanc tragjik në 24 orë, MSH jep të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet? PD mbledh sot grupin parlamentar

Çfarë pritet? PD mbledh sot grupin parlamentar
x
BREAKING NEWS

Dënimi i Adriatik Llallës/ Reagon për herë të parë Edi Rama dhe flet për mediat franceze nga Nju Jorku: Po bëjmë luftë të hapur kundër ...

Dënimi i Adriatik Llallës/ Reagon për herë të parë
x
BREAKING NEWS

SHBA 2 mesazhe vdekjeprurëse, rihapet “Gërdeci” dhe bien kambanat për Shkëlzen Berishën, Yuri Kim vjen me porosi të qarta nga Uashingtoni dhe vulos fundin tragjik të Sali Berishës

SHBA 2 mesazhe vdekjeprurëse, rihapet “Gërdeci” dhe bien
x

Rajoni

Zjarret masive nuk kursejnë as Kosovën, shkrumbohet shtëpia në Suharekë

Zjarret masive nuk kursejnë as Kosovën, shkrumbohet shtëpia

Maqedonia e Veriut është përfshirë nga zjarret që kanë “pushtuar” Ballkanin.

Situata më e rënduar paraqitet në Kumanovë, ku janë djegur disa pyje, ndërsa qyteza e Koçanit rrezikohet pasi flakët masive kanë përfshirë pyllin pranë kësaj zone.

Ushtria është angazhuar, duke hedhur ujë me helikopterë nga ajri për shuarjen e vatrave të zjarrit.

Gjithashtu edhe Kosova nuk i ka shpëtuar zjarreve, të cilat janë favorizuar nga temperaturat e larta.

Komuna e Suharekës prej tre ditësh vijon të jetë ndër më të prekurat nga zjarret masive, ku si pasojë është shkrumbuar një shtëpi në fshatin Vraniq. 

Mbrëmjen e sotme pritet ndërhyrja e helikopterëve të KFOR-it, për të marrë nën kontroll situatën në vend.