BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x
BREAKING NEWS

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe në administratë, emrat me më shumë vota drejt katapultimit në qeveri

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe
x
BREAKING NEWS

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof për të rritur pazarin, deputetët demokratë kundër rikthimit të tij

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof
x

Rajoni

“Zot fali se s’dinë ç’bëjnë! Merruni me hetimet e...”/ Pas deklaratës së Presidentit reagon ‘flakë për flakë’ Taulant Balla: Kisha, mbi të gjitha Zoti, fal mëkatet shpirtërore jo ato ligjore

“Zot fali se s’dinë ç’bëjnë! Merruni me

Ditën e sotme Presidenti i vendit, Ilir Meta, vizitoi manastirin shenjtë të “Shën Joan Vladimirit” në Elbasan. Meta u pyet nga gazetarët në lidhje me shkarkimin e tij në ditët e ardhshme.

Ai tha se nuk gjendej aty për t’u lutur për këtë gjë, por uroi që “zoti ti fali të gjithë ata që nuk dinë se çfarë bëjnë, dhe i udhëhetq të gjithë në rrugën e të mirës së përbashkët”.

Pak më parë është prononcuar edhe deputeti i partisë Socialiste, Taulant Balla i cili ka thënë se kjo ditë e shenjtë duhet të shërbejë edhe për të bashkuar krerët e politikës rajonale jo vetëm qytetarët. Nërsa në lidhje me urimin e presidentit Meta, ai u shpreh si më poshtë:

“Kisha mbi të gjitha zoti fal vetëm mëkatet shpirtërore jo ato ligjore. Nuk e di se çfarë ka thënë presidenti kështu që t’a lejmë me kaq”.