BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x
BREAKING NEWS

Ja sa para marrin bashkitë për rritjen e pagave, zbardhet ndarja sipas njësive, 15 milionë dollarë shkojnë për vitin 2024

Ja sa para marrin bashkitë për rritjen e pagave, zbardhet ndarja sipas
x
BREAKING NEWS

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e “SKY”, ja si do zëvendësohet kupola, shefat e komisariateve dhe drejtorët e drejtorive, gati 600 fytyra të reja në krye të rendit

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep dorëheqjen pas të gjitha arrestimeve në qeverinë e tij dhe arsyeja që mund të ketë detyruar gjykatësen të çojë në arrest shtëpie Jamarbër Malltezin

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep
x
BREAKING NEWS

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin nga burgu është kushërira e parë e Ilir Metës, ja njerëzit e ish-presidentit brenda drejtësisë dhe kush është besniku i Sali Berishës që rrezikon të prangoset

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga dëshmitarët për dosjen “CEZ-DIA”, ja skema që po përdor bashkë me Sali Berishën për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin vendimin për të çuar në burg Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin, ja praktika gjyqësore që i fundos, çfarë pritet të ndodhë në Gjykatën e Lartë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin
x
BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale dhe zhvarrimi i kufomës së biznesmenit të njohur, Geri Kokalari thirrje SPAK të hetojë Berishën, ja disa nga krimet ku është përfshirë ish-kryeministri

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale
x

Rajoni

Zyrtari i lartë serb: Tani që diktatori Putin ka kërcënuar botën me armë bërthamore, duhet që Serbia t'i kthejë shpinën, ja çfarë rrezikojmë

Zyrtari i lartë serb: Tani që diktatori Putin ka kërcënuar

“Për fat të keq, bota nuk ka qenë kurrë në rrezik më të madh se sa është sot”, u shpreh për Danas Nikola Luni?, drejtor ekzekutiv i Këshillit për Politika Strategjike dhe ish-atasheu ushtarak i Serbisë në Londër. Duke komentuar fjalimin e djeshëm të Presidentit të Federatës Ruse, Vladimir Putin, i cili shqetësoi pothuajse të gjithë publikun botëror për shkak të kërcënimeve të një lufte të mundshme të tretë botërore, zyrtari I lartë serb thotë se “të gjitha arritjet teknologjike ishin të zhvilluara në mënyrë indirekte dhe armë të sofistikuara vetëvrasëse që, Paradoksalisht, mund të mposhtim vetëm dhe ekskluzivisht veten tonë. Ajo që është më shkatërruese është se ne kemi bërë të mundur që e gjithë kjo të varet nga një person i vetëm. Pas fjalimit të mëngjesit të Vladimir Vladimirovich Putin, tashmë mund të thuhet se jemi në prag të Luftës së Tretë Botërore, e cila mund të inicohet nga vendimet e paarsyeshme të një diktatori. Përpjekja për eksod masiv nga Rusia flet shumë për masat e vendosura nga Putini, dhe shpallja e mobilizimit të pjesshëm në një shoqëri të tillë të shtresuar shoqërore nënkupton vetëm ruajtjen e privilegjeve të një kaste të privilegjuar. Deri më tani këto privilegje janë reflektuar në dallime drastike materiale dhe tash e tutje kërkohen edhe sakrifica për ëndrrat diktatoriale perandorake”, tha ai. Sipas tij, “pavarësisht historisë sonë të re dhe rrjedhimisht emocioneve të pashlyeshme, Serbia duhet të ndjekë interesin e saj kombëtar në këtë situatë”. “Është një arsye jetike e politikës së jashtme shtetërore për mbijetesën e popullit, të ardhmen tonë dhe vlerat evropiane”, tha ish-atasheu ushtarak i Serbisë në Londër.