Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Emrat e yjeve francez vendosen nëpër stacionet e metrove në Paris

Postuar: 17/07/2018 - 10:15

Seleksionuesi i Francës, Didier Deschamps, do të ketë një stacion metroje me emrin e tij pas triumfit në  botërorin “Rusia 2018”, kurse stacioni me emrin e poetit Victor Hugo, tash e tutje do të njihet edhe me atë të portierit dhe kapitenit të francezëve, Hugo Lloris.Stacioni do të emërtohet “Victor Hugo Lloris”. Pra Victor Hugo për poetin e ndjerë dhe Hugo Lloris për portierin e Francës, shkruan Reuters.

Edhe Londra ka nderuar seleksionuesin e Anglisë, duke e riemërtuar një stacion metroje, pasi ekipi i tij, përfundoi në pozitën e katërt në Rusi.

Për dallim prej Londrës që ka riemërtuar vetëm një stacion metroje, autoritetet e këtij transporti në Paris kanë bërë gjashtë riemërtime për të nderuar heronjtë e Francës që fituan titullin e dytë të botës. Të parin Franca e kishte fituar para 20 vjetëve.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2018 - 16:36

Ivan Perisiç ishte një nga protagonistët e suksesit historik të Kroacisë në Kupën e Botës, ku për herë të parë arriti të shkojë deri në finale.

Postuar: 17/07/2018 - 20:24

Finalja e Botërorit mes Francës dhe Kroacisë pati disa miq të paftuar, të cilët hyn në fushën e

Postuar: 17/07/2018 - 14:30

Ivan Rakitic u kthye bashkë me ekipin e Kroacisë në vendin e tyre pas finales së Botërorit, ku sh

Postuar: 17/07/2018 - 11:35

Kupa e Botës nuk erdhi, por Kroacia në Botërorin e Rusisë e shkroi historinë e saj.

Postuar: 17/07/2018 - 11:31

Kilian Mbape do i dhurojë të gjitha të ardhurat që ka marrë nga aktivizimi në këtë Kupë Bote, për

Postuar: 17/07/2018 - 10:58

 Botërori i Rusisë përfundoi me kampionen e re, Francën, e cila mposhti në finale Kroacinë d

Postuar: 16/07/2018 - 20:33

“Rusi 2018” në syrin e ish-trajnerit të Milanit, Alberto Xakeronit, i cili në karrier