Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Flet mamaja e Messit, zbulon ëndrrën dhe tregon ç’ndodhi pas Islandës

Postuar: 20/06/2018 - 18:51

Pas barazimit ndaj Islandës, tashmë Argjentina nuk mund të gabojë sërish edhe pse ndeshja e radhës është ndaj një kundërshtari të fortë si Kroacia.Një ndeshje tejet e rëndësishme mbi të gjitha për Messin, i cili nuk arriti të shënonte në ndeshjen e parë, madje humbi edhe një 11-metërsh, i cili mund t’i kishte dhënë 3 pikët kombëtares së tij.Por para ndeshjes së të enjtes ndaj Kroacisë, ka folur nënë e Messit, Celia Cuccittini, e cila ka treguar se vuan shumë kritikat ndaj djalit të saj, ndërsa zbulon edhe ëndrrën e Leos.

“Ne vuajmë kritikat që ai merr. Por kritikat e lëndojnë shumë edhe Messin. Ai qau pas ndeshjes së parë. Ai jeton me pasion dhe me ëndrrën për të fituar Kupën e Botës me Argjentinën”, ka thënë nëna e sulmuesit.

Tashmë mbetet për t’u parë se si do të rrjedhin në vazhdim gjërat për Lionel Messin edhe nëse do të arrijë t’i mbyllë gojën kritikëve dhe të realizojë ëndrrën e tij.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2018 - 16:36

Ivan Perisiç ishte një nga protagonistët e suksesit historik të Kroacisë në Kupën e Botës, ku për herë të parë arriti të shkojë deri në finale.

Postuar: 17/07/2018 - 20:24

Finalja e Botërorit mes Francës dhe Kroacisë pati disa miq të paftuar, të cilët hyn në fushën e

Postuar: 17/07/2018 - 14:30

Ivan Rakitic u kthye bashkë me ekipin e Kroacisë në vendin e tyre pas finales së Botërorit, ku sh

Postuar: 17/07/2018 - 11:35

Kupa e Botës nuk erdhi, por Kroacia në Botërorin e Rusisë e shkroi historinë e saj.

Postuar: 17/07/2018 - 11:31

Kilian Mbape do i dhurojë të gjitha të ardhurat që ka marrë nga aktivizimi në këtë Kupë Bote, për

Postuar: 17/07/2018 - 10:58

 Botërori i Rusisë përfundoi me kampionen e re, Francën, e cila mposhti në finale Kroacinë d

Postuar: 17/07/2018 - 10:15

Seleksionuesi i Francës, Didier Deschamps, do të ketë një stacion metroje me emrin e tij pas triu