Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kroati Kaliniç është humbësi i madh i Kampionatit Botëror

Postuar: 12/07/2018 - 19:54

Ishte data 16 qershor dhe në e stadiumin e Kaliningradit po luhej ndeshja e grupeve të Botërorit mes Kroacisë dhe Nigerisë.

Ekipi ballkanas po fitonte me rezultatin 2:0, dhe në minutën e 85, trajneri Zllatko Daliç ftoi sulmuesin Nikola Kaliniç të hynte në lojë, por ai refuzoi.

30-vjeçari u justifikua duke thënë se nuk ndjehet mirë nga një dhimbje në shpinë, por stafi teknik nuk hodhi poshtë pretentimin e tij.

Të nesërmen trajneri dhe federata vendosën që Kaliniç të përjashtohet nga Kombëtarja për arsye disiplinore.

Ekipi kroat ka aktualisht në dispozicion vetëm një sulmues natyral, i cili është Mario Mandzukic, por që deri tani ka rezultuar mjaft efikas duke shënuar dy gola vendimtar.

Gjestet e tij në ndeshje ndaj Nigerisë, do ta lënë atë pa medalje të Kampionatit Botëror, por gjithashtu ka humbur mundësinë për të qenë pjesë e historisë së futbollit kroat.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2018 - 16:36

Ivan Perisiç ishte një nga protagonistët e suksesit historik të Kroacisë në Kupën e Botës, ku për herë të parë arriti të shkojë deri në finale.

Postuar: 17/07/2018 - 20:24

Finalja e Botërorit mes Francës dhe Kroacisë pati disa miq të paftuar, të cilët hyn në fushën e

Postuar: 17/07/2018 - 14:30

Ivan Rakitic u kthye bashkë me ekipin e Kroacisë në vendin e tyre pas finales së Botërorit, ku sh

Postuar: 17/07/2018 - 11:35

Kupa e Botës nuk erdhi, por Kroacia në Botërorin e Rusisë e shkroi historinë e saj.

Postuar: 17/07/2018 - 11:31

Kilian Mbape do i dhurojë të gjitha të ardhurat që ka marrë nga aktivizimi në këtë Kupë Bote, për

Postuar: 17/07/2018 - 10:58

 Botërori i Rusisë përfundoi me kampionen e re, Francën, e cila mposhti në finale Kroacinë d

Postuar: 17/07/2018 - 10:15

Seleksionuesi i Francës, Didier Deschamps, do të ketë një stacion metroje me emrin e tij pas triu