Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pas “shtypjes” nga lojtarët kroat, flet fotoreporteri: Festuan si të çmendur (VIDEO)

Postuar: 12/07/2018 - 17:04

Kroacia arriti të kualifikohej për në finalen e madhe të Moskës pasi arriti të mposhtë ekipin e Anglisë. U deshën 120 minuta që ballkanasit të përmbysnin disavantazhin e pjesës së parë. Goli i fitores u shënua në minutën e 109 nga Mario Manndzukiç i cili ngriti në peshë të gjithë kroatët. Ajo që ka tërhequr vëmendjen ka qenë festa e lojtarëve të cilët shtypën fotoreporterin e ndeshjes.

Megjithatë ai e ka marrë me sportivitet ku ka thënë: “Në momentin që mora kamerën për të xhiruar momentet e ndeshjes, vetëm e pash një turmë të lojtarëve që erdhën drejt meje”.

“U befasova dhe kjo është e logjikshme pasi që nuk ndodh shumë shpesh”. U ndjeva shumë mirë”, ka thënë fotoreporteri Kortez.

fotoreporter\ on Vidnews.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2018 - 16:36

Ivan Perisiç ishte një nga protagonistët e suksesit historik të Kroacisë në Kupën e Botës, ku për herë të parë arriti të shkojë deri në finale.

Postuar: 17/07/2018 - 20:24

Finalja e Botërorit mes Francës dhe Kroacisë pati disa miq të paftuar, të cilët hyn në fushën e

Postuar: 17/07/2018 - 14:30

Ivan Rakitic u kthye bashkë me ekipin e Kroacisë në vendin e tyre pas finales së Botërorit, ku sh

Postuar: 17/07/2018 - 11:35

Kupa e Botës nuk erdhi, por Kroacia në Botërorin e Rusisë e shkroi historinë e saj.

Postuar: 17/07/2018 - 11:31

Kilian Mbape do i dhurojë të gjitha të ardhurat që ka marrë nga aktivizimi në këtë Kupë Bote, për

Postuar: 17/07/2018 - 10:58

 Botërori i Rusisë përfundoi me kampionen e re, Francën, e cila mposhti në finale Kroacinë d

Postuar: 17/07/2018 - 10:15

Seleksionuesi i Francës, Didier Deschamps, do të ketë një stacion metroje me emrin e tij pas triu