Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Roberto Carlos: Të gjithë flasin për Neymar, por një tjetër futbollist po shkëlqen te Brazili

Postuar: 24/06/2018 - 17:16

Roberto Carlos, ish-mbrojtësi i Brazilit dhe Real Madri, ka komentuar paraqitjen e ‘seleçaos’ deri më tani në Kupën e Botës që po mbahet në Rusi.

Braziliani fillimisht deklaroi se të gjithë sytë janë te Neymar, por për momentin një tjetër ‘yll’ po shkëlqen. Konkretisht Carlos u shpreh: “E dashuroj mënyrën sesi luan Coutinho. Është brilant me topin, natyrisht dhe i mençur gjithashtu, di të kapë pozicione të mira.”

Ish-futbollisti deklaron se cilësitë individuale të Brazilit sigurojnë që ata do të vazhdojnë më tej. “Unë jam shumë optimist për shanset tona në Rusi. Cilësia jonë individuale, së bashku me organizimin e ekipit na bëjnë ne skuadra për t’u mundur.

Por ka qenë një start më i dobët nga ai që prisnim dhe ne tani kundër Serbisë nevojitet të mbarojmë punën që kemi nisur,”-përfundoi Carlos.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2018 - 16:36

Ivan Perisiç ishte një nga protagonistët e suksesit historik të Kroacisë në Kupën e Botës, ku për herë të parë arriti të shkojë deri në finale.

Postuar: 17/07/2018 - 20:24

Finalja e Botërorit mes Francës dhe Kroacisë pati disa miq të paftuar, të cilët hyn në fushën e

Postuar: 17/07/2018 - 14:30

Ivan Rakitic u kthye bashkë me ekipin e Kroacisë në vendin e tyre pas finales së Botërorit, ku sh

Postuar: 17/07/2018 - 11:35

Kupa e Botës nuk erdhi, por Kroacia në Botërorin e Rusisë e shkroi historinë e saj.

Postuar: 17/07/2018 - 11:31

Kilian Mbape do i dhurojë të gjitha të ardhurat që ka marrë nga aktivizimi në këtë Kupë Bote, për

Postuar: 17/07/2018 - 10:58

 Botërori i Rusisë përfundoi me kampionen e re, Francën, e cila mposhti në finale Kroacinë d

Postuar: 17/07/2018 - 10:15

Seleksionuesi i Francës, Didier Deschamps, do të ketë një stacion metroje me emrin e tij pas triu