Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Salah rikthehet me humbje

Postuar: 19/06/2018 - 22:15

Rusia ka bërë një tjetër fitore të madhe dhe praktikisht ka siguruar kalimin në fazën e nokautove pas gjashtë pikëve të grumbulluara në dy ndeshje. Viktima e radhës ishin “faraonët” e Egjiptit, të cilët me shumë mundësi i kanë thënë lamtumirë Kupës së Botës pas disfatës 3-1 në stadiumin St. Petersburg.

Edhe rikthimi i Mohamed Salah nuk ka vlejtur shumë për afrikanët, të cilët e kishin shumë të vështirë për të përballuar forcën e madhe fizike të vendasve. Rusët e nisën mirë ndeshjen, megjithëse edhe Egjipti në fillim luajti po aq mirë. pjesa e parë ishte e barabartë dhe pa shumë mundësi goli, por në të dytën shpërthen Rusia. Goli i parë erdhi nga një gafë e kapitenit të ekipit Fathy i cili godet topin keq duke e futur në rrjetën e tij.

Një gol që ka ulur moralin e egjiptianëve, të cilët goditen me dy gola rrufe njëri pas tjetrit nga Cheryshev dhe Dzyuba. Ishte Salah, i cili për shumicën e kohës ka qenë në hije, ai që shënoi golin e nderit nga pika e bardhë e penalltisë. Rusët me 99% avancojnë, presin Uruguain për ta konfirmuar, ndërsa Egjipti gjithashtu pret Uruguain për të njohur fatin e tij.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2018 - 16:36

Ivan Perisiç ishte një nga protagonistët e suksesit historik të Kroacisë në Kupën e Botës, ku për herë të parë arriti të shkojë deri në finale.

Postuar: 17/07/2018 - 20:24

Finalja e Botërorit mes Francës dhe Kroacisë pati disa miq të paftuar, të cilët hyn në fushën e

Postuar: 17/07/2018 - 14:30

Ivan Rakitic u kthye bashkë me ekipin e Kroacisë në vendin e tyre pas finales së Botërorit, ku sh

Postuar: 17/07/2018 - 11:35

Kupa e Botës nuk erdhi, por Kroacia në Botërorin e Rusisë e shkroi historinë e saj.

Postuar: 17/07/2018 - 11:31

Kilian Mbape do i dhurojë të gjitha të ardhurat që ka marrë nga aktivizimi në këtë Kupë Bote, për

Postuar: 17/07/2018 - 10:58

 Botërori i Rusisë përfundoi me kampionen e re, Francën, e cila mposhti në finale Kroacinë d

Postuar: 17/07/2018 - 10:15

Seleksionuesi i Francës, Didier Deschamps, do të ketë një stacion metroje me emrin e tij pas triu