BREAKING NEWS

Tragjedia e Gërdecit/ Humbi djalin vetëm 7 vjeçar, Zamira Durda me akuza të forta: Ma ka vrarë shteti, sot do të mbushte 22 vjeç

Tragjedia e Gërdecit/ Humbi djalin vetëm 7 vjeçar, Zamira Durda
x
BREAKING NEWS

Protesta e thirrur nga Sali Berisha, habit Gazment Bardhi, zbulon nëse do të jetë i pranishëm

Protesta e thirrur nga Sali Berisha, habit Gazment Bardhi, zbulon nëse do
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Bushati, ‘shpërthen’ keq ndaj Bardhit: Zara të Ramës, mos u fshihni pas fustanit të Alibeajt

Nuk përmbahet Bushati, ‘shpërthen’ keq ndaj Bardhit: Zara
x
BREAKING NEWS

Përmendja e Ramës në çështjen “McGonigal”/ Berisha jep lajmin, zbulon lëvizjen e radhës: Shqipëria vërshon drejt Tiranës, ja DATA

Përmendja e Ramës në çështjen
x
BREAKING NEWS

Plas keq në studio, Bushati shpërthen keq ndaj Gaz Bardhit: Deputetë pa sens protagonizmi dhe identitet politik

Plas keq në studio, Bushati shpërthen keq ndaj Gaz Bardhit:
x
BREAKING NEWS

Hetimi për skandalin “McGonigal”, gazetarja Hoxha zbardh prapaskenat: Duket sikur historitë përsëriten me personazhe të ndryshme

Hetimi për skandalin “McGonigal”, gazetarja Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

Misteri i heshtjes/ Pse nuk flet Basha për skandalin e Ramës me ish-zyrtarin e FBI? Habit me përgjigjen Gazment Bardhi

Misteri i heshtjes/ Pse nuk flet Basha për skandalin e Ramës me
x
BREAKING NEWS

Dosje për Ramën? ‘Zbërthehet’ Gazmend Bardhi: Ja çfarë çova në SPAK

Dosje për Ramën? ‘Zbërthehet’ Gazmend Bardhi: Ja
x

Botërori 2022

Argjentina “peshkon” Holandën në çerekfinale, Messi shkelqen ndaj Australisë

Argjentina “peshkon” Holandën në çerekfinale, Messi

Argjentina në krahët e Lionel Messit. Në ndeshjen numër 1000 sulmuesi më i mirë i dekadave të fundit që mban të veshur fanellën bardhekaltër, frymëzoi dy herë kampionët e botës në një sukses në pamje të parë të lehtë të lehtë kundër Australisë 2-1 që e katapulton ekipin e Lionel Scalonit në çerekfinale ku gjen Holandën e Luis van Gaal.

E zhbllokoi në minutën e 35 numri 10 ndeshjen e luajtur në “Ar-Rayyan” dhe më pas Argjentina kontrolloi pothuajse çdo top deri në dyfishimin e shifrave pas një topi të vjedhur nga De Paul ndaj portierit të “Socceros” për t’ia dhuruar Alvarez-it nuk fali me portën bosh.

Më pas, Goodwin shkurtoi shifrat por ky gol nuk shërbeu për të zgjuar skuadrën australiane. Në fund, Paul bëri me zemër të pranishmit bartdhjekaltër në stadium dhe miliona argjentinasit në botë por Martinez e bllokoi me sukses pak sekonda nga vërshëllima finale.

Kryefjala e mbrëmjes ishte padyshim Lionel Messi që bëri gjithçka deshi në fushën e lojës, duke thyer me sukses strategjinë e “kangurëve”.

Ky ishte goli i parë i Messit në një fazë me eleminim direkt në botëror dhe i nënti në Kupën e Botës, një më shumë se Maradona. Me fanellën e Seleccion janë 94, në karrierë 789. Kundër Holandës, Argjentina do të luajë në datën 9 dhjetor ora 20:00 në “Lusail Stadium”.

 

Më të lexuarat