BREAKING NEWS

Ish kryeprokurorja ngre alarmin: Kemi më shumë shtëpi bari se shkolla

Ish kryeprokurorja ngre alarmin: Kemi më shumë shtëpi bari se
x
BREAKING NEWS

"Plastifikohet, lyhet me graso dhe vendosen letra karboni...", Karamuço zbulon metodat e reja që po përdorin trafikantët

"Plastifikohet, lyhet me graso dhe vendosen letra karboni...",
x
BREAKING NEWS

Çfarë i kërkoi në tavolinë ambasadorja Yuri Kim-Damian Gjiknurit? Kreshnik Spahiu zbulon prapaskenat

Çfarë i kërkoi në tavolinë ambasadorja Yuri
x
BREAKING NEWS

A po i çon Rama "miqtë" në burg? Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë dhe zbardh prapaskenat: Konfrontimi me amerikanët në hotel

A po i çon Rama "miqtë" në burg? Kreshnik Spahiu plas
x
BREAKING NEWS

Urdhër arresti për Putinin, reagon Gjykata Ndërkombëtare Penale

Urdhër arresti për Putinin, reagon Gjykata Ndërkombëtare
x
BREAKING NEWS

Nën përgjim prej 3 vitesh nga policia dhe SPAK, Klodiana Lala zbardh detaje nga dosja, si u zbulua lidhja e kryebashkiakut të Bulqizës me biznesmenin që i dha tenderin

Nën përgjim prej 3 vitesh nga policia dhe SPAK, Klodiana Lala zbardh
x
BREAKING NEWS

Gazetari tregon pse ju vendosën prangat kryebashkiakut të PS-së: Ju rrëfej takimet në tunel

Gazetari tregon pse ju vendosën prangat kryebashkiakut të
x
BREAKING NEWS

Takimi Kosovë-Serbi në Ohër/ Kurti tregon prapaskenat dhe rrëfen kërcënimin e Vuçiç

Takimi Kosovë-Serbi në Ohër/ Kurti tregon prapaskenat dhe
x

Botërori 2022

Beteja të forta! Skuadrat e rëndësishme pritet të dalin sot në fushë, Botërori premton një ditë të zjarrtë

Beteja të forta! Skuadrat e rëndësishme pritet të dalin sot

Luhen sot katër ndeshje shumë të rëndësishme për fatet e skuadrave në Botërorin e Katarit. Dita nis qetë me një sfidë mes Tunizisë dhe Australisë në Grupin D duke nisur nga ora 11:00. Tunizisë do t’i shërbente fitorja për të synuar vendin e dytë, pasi ka arritur një barazim në ndeshjen e parë ndaj Danimarkës.

Në orën 14:00 luhet një betejë, që pritet me shumë kuriozitet. Arabia Saudite, që bëri surprizën më të madhe duke mundur Argjentinën në ndeshjen e parë të grupit, sfidon Poloninë e Lewandowskit. Një hap fals ndaj arabëve, do ta vështirësonte shumë situatën e polakëve.

Në 17:00 zbresin në fushë kampionët e Botës në një përballje të fortë ndaj Danimarkës. Skuadra e Deschamps shihet si favorite, por mbetet për tu parë. Triumfi i francezëve mund t’i sigurojë kualifikimin në fazën me eliminim direkt, në varësi edhe të rezultatit të ndeshjes tjetër të grupit.

Ndërkohë, në 20:00 luhet beteja më e bukur e ditës së sotme, për nga emrat, por edhe për nga rëndësia. Argjentina, që u turpërua nga Arabia në ndeshjen e parë, sfidon Meksikën në një ndeshje që pritet e zjarrtë që nga minuta e parë. Messit me shokë i bën punë vetëm fitorja, në rast të kundërt, përshëndeten me Botërorin.

Më të lexuarat